Bąkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiedział Trzaskowskiemu: „zwykły kabaret”

Robert Bąkiewicz wczoraj zaregował na wpis Rafała Trzaskowskiego, który zostały opublikowany w mediach społecznościowych w sprawie Marszu Niepodległości, którego organizacja w dniu 11 listopada stoi pod sporym znakiem zapytania. Co dokładnie postanowił napisać Robert Bąkiewicz?

Polecamy także: Co z Marszem Niepodległości? Sąd wydał zaskakującą decyzję

Dziś media obiegła informacja dotycząca decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Marszu Niepodległości. Chodzi o decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Sąd uwzględnił odwołanie w tej sprawie, które zostało złożone przez warszawski ratusz.

Na ten temat dzień wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedział się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wojewoda wyraził zgodę na cykliczne organizowanie tzw. Marszu Niepodległości. To nie tylko kolejny przykład wspierania przez obecną władzę skrajnych nacjonalistów. Ta decyzja jest po prostu niezgodna z prawem. Jako prezydent @warszawa zwróciłem się do sądu o jej uchylenie. – napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku publikując także odwołanie.

Decyzja Trzaskowskiego napotkała wczoraj reakcję ze strony Roberta Bąkiewicza.

Robert Bąkiewicz zaregował na słowa Rafała Trzaskowskiego

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł na samym początku bieżącego tygodnia poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości”. Dodał, także że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z takim obrotem spraw nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Z kolei dziś media obiegła informacja dotycząca decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Marszu Niepodległości. Chodzi o wspomnianą decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Sąd uwzględnił odwołanie w tej sprawie, które zostało złożone przez warszawski ratusz. Głos w tej sprawie zabrał Rafał Trzaskowski.

Tzw. Marsz Niepodległości nie powinien zostać uznany za wydarzenie cykliczne z powodów formalnych. Potwierdził to sąd. Ale te marsze to także przykład tego, jak władza przyzwala skrajnym nacjonalistom na zawłaszczanie świąt i symboli. Dość tego. Wszyscy mamy prawo do patriotyzmu! – napisał dziś na Twitterze Rafał Trzaskowskiprezydent Warszawy.

Reakcja na Bąkiewicza na decyzję Trzaskowskiego ws. Marszu Niepodległości

Wczoraj Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wpis, w którym zamieścił odwołanie dotyczące Marszu Niepodległości. Prezydent Warszawy napisał:

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Wojewoda wyraził zgodę na cykliczne organizowanie tzw. Marszu Niepodległości. To nie tylko kolejny przykład wspierania przez obecną władzę skrajnych nacjonalistów. Ta decyzja jest po prostu niezgodna z prawem. Jako prezydent @warszawa zwróciłem się do sądu o jej uchylenienapisał Trzaskowski.

Na wpis prezydenta stolicy zaregował Robert Bąkiewicz

To poniżej to nie walka o przestrzeganie prawa tylko zwykły kabaret. Jak to się mówi: „psy szczekają karawana jedzie dalej”.
Patrioci, do zobaczenia 11 listopada na Marszu Niepodległości! – odpowiedział Bąkiewicz na wpis prezydenta Warszawy.

Ostatecznie jednak sąd przychylił się do odwołania władz Warszawy. Robert Bąkiewicz w tej sytuacji zapowiedział dalsze kroki prawne.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Zapraszamy 11 listopada do Warszawy! Marsz się odbędzie! – napisał dziś Robert Bąkiewicz.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)