Mazurek bezlitosny dla Schetyny ws. Tuska. Wybuchł śmiechem po tych słowach (wideo)

Robert Mazurek gościł na antenie radia RMF FM byłego szefa Platformy Obywatelskiej – Grzegorza Schetynę. Polityk i dziennikarz rozmawiali ze sobą na temat bieżących wydarzeń politycznych w kraju. W trakcie rozmowy padł również wątek aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej, a więc Donalda Tuska, który to na początku lipca bieżącego roku postanowił powrócić do krajowej polityki i przejąć stery nad swoją dawną partią, która wzmagała się z niemałymi kłopotami.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Nie ulega wątpliwości, że Grzegorz Schetyna to postać dobrze znana w świecie krajowej polityki. Od 26 stycznia 2016 roku do 29 stycznia 2020 roku wykonywał on obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. To jednak nie jedyna funkcja, która przypadła politykowi w trakcie jego już drugiej przygody w krajowej polityce. Schetyna pełnił między innymi obowiązki marszałka Sejmu, ministra spraw zagranicznych, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz także wiceprezesa Rady Ministrów.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Mimo wszystko w ostatnim czasie Grzegorz Schetyna nie gra już pierwszych skrzypiec w szeregach Platformy Obywatelskiej. Akrualnie kierowanie losami PO jest uzależnione przede wszystkim od decyzji Donalda Tuska, który po swoim powrocie do krajowej polityki stara się przede wszystkim odbudować pozycję swojej formacji politycznej.

Robert Mazurek i Grzegorz Schetyna w RMF FM

Były lider Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. W programie poruszono między innymi wątek Donalda Tuska, który w lipcu bieżącego roku powrócił do krajowej polityki i od razu przejął stery nad swoją dawną partią. Przy tej okazji Robert Mazurek postanowił odnieść się do kilku polityków PO, którzy mogli odczuć powrót byłego premiera na własnej skórze.

No dobrze, pytanie jest poważne. To pytanie o te „polityczne mordy”, no bo jak tylko wrócił Donald Tusk, to długo nie było czekać. Borys Budka wiceprzewodniczący, szef klubu – zawieszony. Tomasz Siemoniak wiceprzewodniczący – zawieszony. Sławomir Neumann stracił miejsce na liście. Paweł Poncyljusz i Paweł Kowal zrugani publicznie i to tak bym powiedział od góry do dołu. A potem na chwilę przerwa i jeszcze raz zrugani publicznie od góry do dołu żeby się utrwaliłomówił Robert Mazurek.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Nie nazwałbym tego ruganiem. Nazwałbym uszczegółowianiem, czy mają pisać ustawę o związkach partnerskich, czy nieodparł Schetyna.

Donald Tusk ich nie zrugał, on ich uszczegółowiłpowiedział Robert Mazurek.

Ja bym powiedział, że nie ma takiego oczekiwaniamówił Schetyna.

I to będzie cytat, który będzie hulał, bo teraz się nie mówi, że komuś nawrzucałem, tylko że go uszczegółowiłempowiedział śmiejąc się Robert Mazurek.

 

Źródło: Twitter, YouTube

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza