Kropiwnicki w TVP chciał uderzyć w rząd. Dostał mocną odpowiedź od poseł PiS (wideo)

Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej był jednym z gości programu „Woronicza 17”, który odbył się w maju na antenie Telewizji Polskiej. Polityk z ramienia największej partii opozycyjnej w parlamencie nie ukrywał swojego zaniepokojenia stanem finansów publicznych. Poseł skupił się przede wszystkim na treści „Nowego Ładu”, który ma być programem przełomowym pod wieloma względami.

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Zakłada on między innymi m.in. wprowadzenie nowej kwoty wolnej od podatku, inwestycje, programy wsparcia dla rodzin oraz pomoc w zakupie własnego mieszkania. Mimo wszystko są to obciążenia finansowe, na które trzeba przede wszystkim znaleźć środki. – Obiecywać jest zawsze łatwo, ale z czego wy to sfinansujecie? – zapytał polityk Platformy Obywatelskiej w TVP. Wkrótce otrzymał odpowiedź od Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej pyta o finansowanie Nowego Ładu

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

„Nowy Ład” ma być przełomowym programem autorstwa rządu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko jego treść nie wszyscy przyjęli z takim entuzjazmem jak choćby przedstawiciele obozu rządzącego. Na temat nowego ładu wytworzyła się wymiana zdań między Robertem Kropiwnickim z Platformy Obywatelskiej oraz Mirosławą Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości w programie „Woronicza 17”. Polityk największego opozycyjnego ugrupowania w Sejmie pytał przede wszystkim o źródło sfinansowania programu przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Obiecywać jest zawsze łatwo, ale z czego wy to sfinansujecie? No z naszych pieniędzy, wszyscy Polacy za to zapłacą i dlatego każdy chce wiedzieć: ile zapłaci więcejstwierdził poseł.

Niestety wszyscy wiemy, że rząd nie ma własnych pieniędzy. Rząd ma te środki, które dadzą mu ludzie. Po prostu. A tymczasem inflacja jest rozkręcona i wszyscy tracimy na tymdodał.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Na wątpliwości polityka zareagowała Mirosława Stachowiak-Różecka. – Panie pośle, my tak rządzimy od 5 lat, że wzrost dochodów państwa to 45 proc. więcej w porównaniu do tego, co nam zostawiliście. Więc na pytanie, czy my potrafimy i damy radę: oczywiście, że damy radęzapowiedziała.

Jasne, jasnepodsumował Kropiwnicki, nawiązując do problemów z inflacją.


Źródło: wMeritum, Twitter, TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada