Najnowszy sondaż: wysokie poparcie dla PiS. Tusk może mieć kłopot

Portal wPolityce opublikował najnowszy sondaż przeprowadzony przez Social Changes. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. W dodatku formacja Jarosława Kaczyńskiego odnotowała dość spory wzrost poparcia. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna odnotowala drobny wzrost, lecz w dalszym ciągu dzieli ją spora strata do Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Tradycyjnie w ostatnim czasie na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN odnotowała w tym badaniu spadek poparcia. Dalej jest Konfederacja. Formacją tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego oraz Grzegorza Brauna w tym badaniu odnotowała spory spadek. Próg wyborczy w przeprowadzonym badaniu przekroczyła jeszcze tylko Lewica.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza – Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe ‐ Koalicja Polska i Porozumienie Jarosława Gowina. Jak dokładnie wyglądają wyniki przeprowadzonego sondażu?

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Social Changes

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce przeprowadziła sondaż wyborczy. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego uzyskała wynik 40 proc. Jest to wzrost o 3 punkty procentowe. Na drugim miejscu znalazła się
Koalicja Obywatelska. Formacja, na której czele stoi Platforma Obywatelska uzyskała wynik 26 proc. Oznacza to wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 12 proc. Oznacza to spadek o 2 punkty procentowe. Dalej taki sam wynik uzyskały Konfederacja i Lewica – 7 proc. Dla formacji politycznej tworzonej przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza oznacza to spadek o aż 4 punkty procentowe. Z kolei dla Lewicy poparcie nie uległo zmianie.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

Kolejne ugrupowania nie przekroczyły w tym badaniu progu wyborczego. Kukiz‘15 cieszy się poparciem 2 proc. respondentów – bez zmian. Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego wynosi 2 proc. – wzrost o 1 punkt.
Również 2 proc. badanych wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina – oznacza to wzrost o 1 punkt.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1068 osób w dniach od 8 do 11 października 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza