Rafał Ziemkiewicz zatrzymany. Żona dziennikarza zabrała głos

Znany publicysta i dziennikarz – Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Informacja na ten temat została podana między innymi przez portal „DoRzeczy”, z którym to Rafał Ziemkiewicz jest związany. Głos zabrała także żona dziennikarza. 

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Z ustaleń wspomnianego portalu wynika, że Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku Heathrow przy przejściu granicznym. Publicysta wylądował dzisiaj na Wyspach Brytyjskich, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie. Głos na temat całej sytuacji zabrała żona dziennikarza w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Rafał Ziemkiewicz to polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny powiązany ze środowiskami polskiej prawicy. Jest także pisarzem specjalizującym się w literaturze fantastycznonaukowej i społeczno-obyczajowe. Do niedawna Rafał Ziemkiewicz występował na antenie Telewizji Polskiej w programie „W tyle wizji”. Akrualnie nagrania z jego udziałem można oglądać na jego własnym kanale w serwisie YouTube.

Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany

Ta wiadomość jest z pewnością sporym zaskoczeniem dla wielu osób. Media, a w tym przede wszystkim portal „DoRzeczy”, z którym to Rafał Ziemkiewicz jest związany podał wiadomość o zatrzymaniu dziennikarza przez brytyjskie służby. Do zatrzymania miało dojść na lotnisku Heathrow. W tej sytuacji brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, lecz jego samego zatrzymały. Z informacji portal DoRzeczy wynika, że publicysta został aresztowany. Ziemkiewiczowi odebrano również leki, które miał przy sobie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Publicysta przez kilka godzin miał być trzymany na lotnisku, a następnie zaprowadzono go pokoju przesłuchań, gdzie pobrano odciski palców i wykonano zdjęcia. Według żony Rafała Ziemkiewicza służby miały nie podać powodu zatrzymania jej męża. Ziemkiewiczowi odebrano ponadto telefon oraz dokumenty, jakie miał przy sobie.

Portal Dorzeczy poinformował także, że że służby konsularne już wyjaśniają sprawę i są w kontakcie z publicystą.

Trwają odpowiednie czynności wyjaśniające polskich służb konsularnych. Będziemy informować o rozwoju zdarzeń w miarę rozwoju sytuacji” – poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Aleksandra Ziemkiewicz zabiera głos

Głos w całej sprawie zabrała także żona Rafała Ziemkiewicza – Aleksandra Ziemkiewicz.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Odwoziliśmy córkę i męża zatrzymano na lotnisku przy przejściu granicznym. Początkowo powiedziano, że to chwilowe, że trzeba wyjaśnić pewne rzeczy. Mąż był przez trzy godziny zatrzymany na Heathrow, po czym poproszono go do „pokoju przesłuchań”, zebrano od niego odciski palców, zrobiono rewizję osobistą i wykonano zdjęcia, a następnie po kolejnej pół godziny powiedziano, że jest aresztowany. Zabrano mu rzeczy osobiste, dokumenty, leki i telefon. Nie podano zarzutu, pod jakim zatrzymano mężapowiedziała żona publicysty.

Źródło: Niezależna

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza