Szokująca informacja. Rafał Ziemkiewicz zatrzymany przez brytyjskie służby

Znany publicysta i dziennikarz – Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Informacja na ten temat została podana między innymi przez portal „DoRzeczy”, z którym to Rafał Ziemkiewicz jest związany. Z ustaleń wspomnianego portalu wynika, że Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku Heathrow przy przejściu granicznym. Publicysta wylądował dzisiaj na Wyspach Brytyjskich, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Rafał Ziemkiewicz to polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny powiązany ze środowiskami polskiej prawicy. Jest także pisarzem specjalizującym się w literaturze fantastycznonaukowej i społeczno-obyczajowe. Do niedawna Rafał Ziemkiewicz występował na antenie Telewizji Polskiej w programie „W tyle wizji”. Akrualnie nagrania z jego udziałem można oglądać na jego własnym kanale w serwisie YouTube.

Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany

Ta wiadomość jest z pewnością sporym zaskoczeniem dla wielu osób. Media, a w tym przede wszystkim portal „DoRzeczy”, z którym to Rafał Ziemkiewicz jest związany podał wiadomość o zatrzymaniu dziennikarza przez brytyjskie służby. Do zatrzymania miało dojść na lotnisku Heathrow. W tej sytuacji brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, lecz jego samego zatrzymały. Z informacji portal DoRzeczy wynika, że publicysta został aresztowany. Ziemkiewiczowi odebrano również leki, które miał przy sobie.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Publicysta przez kilka godzin miał być trzymany na lotnisku, a następnie zaprowadzono go pokoju przesłuchań, gdzie pobrano odciski palców i wykonano zdjęcia. Według żony Rafała Ziemkiewicza służby miały nie podać powodu zatrzymania jej męża. Ziemkiewiczowi odebrano ponadto telefon oraz dokumenty, jakie miał przy sobie.

Portal Dorzeczy poinformował także, że że służby konsularne już wyjaśniają sprawę i są w kontakcie z publicystą.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Trwają odpowiednie czynności wyjaśniające polskich służb konsularnych. Będziemy informować o rozwoju zdarzeń w miarę rozwoju sytuacji” – poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Do zatrzymania Rafała Ziemkiewicza odniósł się między innymi Paweł Lisicki.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Jestem zszokowany tą informacją. Rafał Ziemkiewicz to jeden z najważniejszych polskich publicystów. Mam nadzieję, że jego zatrzymanie to wynik błędu i nieporozumienia – komentuje w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza