To dlatego zatrzymano Ziemkiewicza? Zaskakujący powód

Rafał Ziemkiewicz wczoraj został zatrzymany przez brytyjskie służby. Wiadomość na ten temat w bardzo szybkim tempie obiegła krajowe media. Nie obyło się także bez licznych komentarzy na ten temat ze strony polityków, dziennikarzy oraz przede wszystkim internautów. Rafał Ziemkiewicz miał się udać do Wielkiej Brytanii w związku z dostaniem się jego córki na Oxford. W podróży oprócz wspomnianej córki towarzyszyła mu także żona.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Rafał Ziemkiewicz to polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny powiązany ze środowiskami polskiej prawicy. Jest także pisarzem specjalizującym się w literaturze fantastycznonaukowej i społeczno-obyczajowe. Do niedawna Rafał Ziemkiewicz występował na antenie Telewizji Polskiej w programie „W tyle wizji”. Akrualnie nagrania z jego udziałem można oglądać na jego własnym kanale w serwisie YouTube.

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany przez brytyjskie służby

Do zatrzymania Rafała Ziemkiewicza miało dojść na lotnisku Heathrow. W tej sytuacji brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, lecz jego samego zatrzymały. Na temat całej sytuacji głos zabrał między innymi Paweł Lisicki.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Jestem zszokowany tą informacją. Rafał Ziemkiewicz to jeden z najważniejszych polskich publicystów. Mam nadzieję, że jego zatrzymanie to wynik błędu i nieporozumieniakomentuje w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Z kolei w rozmowie dla portalu Niezależna.pl głos w tej sprawie zabrała także żona Rafała Ziemkiewicza.

Odwoziliśmy córkę i męża zatrzymano na lotnisku przy przejściu granicznym. Początkowo powiedziano, że to chwilowe, że trzeba wyjaśnić pewne rzeczy. Mąż był przez trzy godziny zatrzymany na Heathrow, po czym poproszono go do „pokoju przesłuchań”, zebrano od niego odciski palców, zrobiono rewizję osobistą i wykonano zdjęcia, a następnie po kolejnej pół godziny powiedziano, że jest aresztowany. Zabrano mu rzeczy osobiste, dokumenty, leki i telefon. Nie podano zarzutu, pod jakim zatrzymano mężapowiedziała żona publicysty.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Portal Dorzeczy.pl opublikował zdjęcie i treść dokumentu wydanego przez brytyjski Urząd do Spraw Cudzoziemców. Wynika z niego, że Ziemkiewicz został zatrzymany z powodu głoszonych poglądów politycznych, które mają być sprzeczne z brytyjskimi wartościami.

Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu [na teren Wielkiej Brytanii – red.] jest niepożądane” – czytamy w oficjalnym dokumencie brytyjskich służb.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza