Sikorski zarzucił Ziemkiewiczowi hipokryzję. Bezlitosna riposta dziennikarza

Rafał Ziemkiewicz pod koniec ubiegłego tygodnia niespodziewanie został zatrzymany przez brytyjskie służby. Sprawa znanego publicysty była komentowana nie tylko w krajowych mediach, lecz także w mediach społecznościowych.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Wśród osób, które postanowiły się odnieść do tej sytuacji był aktualny europoseł – Radosław Sikorski. Polityk na swoim koncie na Twitterze zamieścił sporo postów na ten temat. W jednym z nich zarzucił hipokryzję dziennikarzowi. W tej sytuacji publicysta postanowił odpowiedzieć.

Rafał Ziemkiewicz pod koniec ubiegłego tygodnia został zatrzymany przez brytyjskie służby. Wiadomość na ten temat w bardzo szybkim tempie obiegła krajowe media. Nie obyło się także bez licznych komentarzy na ten temat ze strony polityków, dziennikarzy oraz przede wszystkim internautów. Były współprowadzący programu „W tyle wizji” miał się udać do Wielkiej Brytanii w związku z rozpoczęciem jego córki studiów na Oxfordzie. W podróży towarzyszyła mu także żona.

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany przez brytyjskie służby. Publicysta odpowiada Sikorskiemu

Pod koniec ubiegłego tygodnia media obiegła informacja o zatrzymaniu dziennikarza i publicysty – Rafała Ziemkiewicza. Cała sytuacja miała miejsce na lotnisku Heathrow przy przejściu granicznym. Żona i córka dziennikarza zostały przepuszczone w przeciwieństwie do niego. Po pewnym czasie portal „DoRzeczy” opublikował w tej sprawie dokument, który miał otrzymać Ziemkiewicz.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu [na teren Wielkiej Brytanii – red.] jest niepożądane” – czytamy w oficjalnym dokumencie brytyjskich służb.

W związku z całą sytuacją związaną z dziennikarzem głos zabrał między innymi Radosław Sikorski. Jeden z komentarzy wyjątkowo dotknął Rafała Ziemkiewicza, który postanowił odnieść się do polityka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Hipokrytą” nazywa mnie Radek Sikorski, gość z tej samej ekipy, co Misiu Kamiński, Giertych, Niesiołowski etc – co dopóki wydawało się, że będzie rządzić „katolicka prawica” demonstrowała gorliwość katolików-patriotów, gdy okazało się, że kasa jest jednak na lewicy – jak widaćnapisał Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: Twitter, wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza