Spięcie w TVP. Mocne pytanie Klarenbacha do posła Lewicy. „To są stare sposoby” (wideo)

Niemała awantura wynikła w na antenie TVP między prowadzącym Adrianem Klarenbachem a posłem z ramienia Lewicy – Marcinem Kulaskiem. Dziennikarz w pewnym momencie programu zapytał polityka o ilość „migrantów/imigrantów” ‐ (jak to określił w swoim pytaniu dziennikarz), których ten ma zamiar przyjąć do swojego domu.
Fragment programu z pytaniem dziennikarza trafił do internetu. Dziennikarz i poseł zaczęli się w pewnym momencie przekrzykiwać.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki
Wydarzenia na granicy Polski z Białorusią są poruszane w krajowych mediach i opinii publicznej od dłuższego czasu. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji na granicy podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego.
Czas jego obowiązywania został ostatnio przedłużeny przez Sejm o 60 dni. Za przedłużeniem stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 posłów wstrzymało się od głosu.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Temat sytuacji na granicy Polski z Białorusią został także poruszonych na antenie Telewizji Polskiej. W związku z tym między Adrianem Klarenbachem a Marcinem Kulaskiem z Lewicy wynikła bardzo mocna wymiana zdań, w której nie zabrakło emocji.

Awantura na antenie TVP

Temat dotyczący sytuacji na granicy Polski z Białorusią jest jednym z głównych w ostatnim czasie w mediach oraz także w opinii publicznej. W ostatnim czasie głośno było o przemówieniu Roberta Winnickiego w tej sprawie. Polityk zwrócił się wówczas do polityków Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.
Wnoszę o zamknięcie obrad. O zamknięcie tego posiedzenia, dlatego, że myślę, że po wczorajszej debacie na temat stanu wyjątkowego na tej sali posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej zaciągnęli bardzo wiele zobowiązań. Dokonali wiele zobowiązań mówiąc, o tym, jak bardzo chcą przyjmować migrantów do naszego kraju. Dlatego my wychodzimy z inicjatywą, aby zadośćuczynili temu i wydrukowaliśmy im pierwszą stronę zaproszeniamówił jeden z liderów Konfederacji.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Każdy z was szanowni państwo, to może złożyć w urzędzie ds. cudzoziemców zaproszenie dla cudzoziemca na własny koszt, żeby sprowadzić do Polski. Co więcej, zakreśliliśmy już dla was odpowiednią opcję, że zakwaterujecie cudzoziemca we własnym domu. Otóż czekamy ilu z was złoży te wnioski o pobyt cudzoziemca na wasz koszt, we własnym domumówił Robert Winnicki z sejmowej mównicy.

Podobny temat został poruszony w TVP

Ilu tak zwanych migrantów, czy imigrantów przyjmie do siebie do domu pan poseł Kulasek? Proszę podać liczbę i będziemy zbieraćmówił Adrian Klarenbach.

To są stare sposobyodparł polityk.

To nie są stare spodoby, to jest proste pytanie – ile osób przyjmie Pan posełdopytywał Adrian Klarenbach.
Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Następnie w programie dziennikarz i jego gość zaczęli się przekrzykiwać.

Jeszcze raz pytanie do Pana posła Kulaska. Ile Pan poseł Marcin Kulasek wraz z rodziną – zakładam, że rodzina też nie ma nic przeciwko temu – przyjmie tak zwanych migrantów? – pytał redaktor Adrian Klarenbach swojego gościa.

W odpowiedzi polityk wspomniał o ośrodku w Kętrzynie.

Fragment z wymiany zdań między posłem Marcinem Kulaskiem a Adrianem Klarenbachem poniżej.

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza