Zaczęli skandować „Czarnek precz”. Takiej reakcji ministra się nie spodziewali (wideo)

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Członek Rady Ministrów nie został jednak zbyt pozytywnie przywitany. W momencie, kiedy minister wychodził z auta zaczęły się okrzyki „Czarnek precz!”. W tej sytuacji polityk postanowił zaregować w dość niespodziewany sposób.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Oprócz ministra edukacji i nauki na inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym pojawił się także szef resortu zdrowia – Adam Niedzielski. Na widok ministra Niedzielskiego, zebrani przed uniwersytetem skandowali: „Jesteśmy z medykami!”.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

To nie pierwsza tego typu sytuacja z udziałem aktualnych i byłych polityków z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Portal Onet poinformował o „wybaczeniu” Krystyny Pawłowicz, która aktualnie wykonuję obowiązki sędziego Trybunału Konstytucyjnego, a do 2019 roku była posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Przemysław Czarnek i reakcja na okrzyki przeciwników

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Członek Rady Ministrów nie został jednak zbyt pozytywnie przywitany. W momencie, kiedy minister wychodził z auta zaczęły się okrzyki „Czarnek precz!”. W tej sytuacji polityk postanowił zaregować w dość niespodziewany sposób. Polityk odwrócił się w kierunku demonstrantów i najpierw im pomachał, a następnie wysłał im buziaka.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Podobny gest, lecz w roku 2016 wykonała Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda. Sytuacja miała miejsce w trakcie wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Wówczas to prezydent i jego żona napotkali swoich przeciwników.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W trakcie swojej wizyty Przemysław Czarnek odniósł się do rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego w województwie zachodniopomorskim.

Rozwój nauki i szkolnictwa wyższego w Szczecinie, w woj. zachodniopomorskim, jest dla nas nie mniej ważny niż rozwój nauki w takich ośrodkach, jak Warszawa, Kraków czy Poznań. Nie może być tak, że będziemy faworyzować rozwój nauki tylko w niektórych miastachpodkreślił Czarnek.

Źródło: TVN24

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza