Trzaskowski pisze o Polexicie. Bezlitosna riposta Patryka Jakiego

Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wydanego w czwartek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. TK stwierdziło niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. 

Do wpisu na ten temat ze strony prezydenta Warszawy odniósł się europoseł z ramienia Solidarnej Polski – Patryk Jaki. Co w tej sprawie odpowiedział polityk Zjednoczonej Prawicy?

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Od czwartku media w całym kraju żyją przede wszystkim wyrokiem wydanym przez polski Trybunał Konstytucyjny. który dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. W związku z tym Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. Taki werdykt TK spotkał się ze sporą krytyką przede wszystkim ze strony polityków prounijnej opozycji w Polsce.

Rafał Trzaskowski na temat wyroku TK. Riposta Patryka Jakiego

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który został wydany w ostatni czwartek wzbudził wiele komentarzy w opinii publicznej. Bardzo aktywnie w tej sprawie wypowiadali się politycy opozycji. Wśród nich znalazł się między innymi aktualny prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Włodarz stolicy Polski za pośrednictwem mediów społecznościowych krytycznie odniósł się do werdyktu wydanego przez polski Trybunał.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Nie wierzyliście w Polexit? Wierzyliście w PiS-owskie uchwały? No to właśnie kolejny krok na drodze do #Polexit został wykonany. Trudno sobie wyobrazić poważniejsze naruszenie zobowiązań państwa członkowskiego niż orzeczenie pseudotrybunału pod dyktando Kaczyńskiegonapisał Rafał Trzaskowski na Facebooku.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Pod wpisem byłego kandydata na urząd prezydenta Polski znalazło się wiele komentarzy. Jeden z nich postanowił zamieścić europoseł Patryk Jaki, z którym to Trzaskowski rywalizował w 2018 roku o urząd prezydenta Warszawy.

Niesamowite. Wystarczy przyznać, że nasza Polska jest ważniejsza, ma być traktowana tak jak jak inne państwa i to Polacy mają decydować, o tym kto w ich imieniu podejmuje decyzje(a nie niewybierani przez nikogo europejscy biurokraci) a już duża cześć „polskich” polityków, dziennikarzy, naukowców jest oburzonaodpowiedział Patryk Jaki.

Źródło: Facebook

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza