Problemy gwiazdy TVN. Usłyszała poważne zarzuty od prokuratury

Media obiegła informacja o zarzutach, jakie miała usłyszeć gwiazda stacji telewizyjnej TVN – Dorota Gardias. Według Informacji podanych przez Wirtualne Media – Prezenterka pogody Dorota G. i współpracujący z nią menedżer usłyszeli zarzuty posługiwania się fałszywymi fakturami na łączną kwotę 35 tys. zł. W ramach postępowania podobne zarzuty postawiono też aktorowi Tomaszowi O. i muzykowi Janowi B.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

W związku ze sporym rozgłosem w mediach na ten temat głos zabrała sama Dorota Gardias, która opublikowała oświadczenia w tej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych. W jego pierwszej części gwiazda telewizji oświadczyła, że nie brała udziału w żadnym oszustwie finansowym.

Gwiazda TVN – Dorota Gardias ma kłopoty?

Z informacji podanych przez portal TVP.info oraz Wirtualne Media wynika, że Dorota Gardias na początku września bieżącego roku miała usłyszeć zarzuty ze strony Prokuratury Regionalnej w Warszawie w sprawie kupna w połowie 2018 roku pięciu faktur o łącznej kwocie 35 tys. zł brutto (w tym ponad 8 tys. zł podatku VAT). Faktury dotyczyły obsługi eventów, które według ustaleń śledczych nie odbyły się, a prezenterka nie wykazała żadnych kosztów z tych faktur.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W związku z tym gwiazda telewizji postanowiła wydać oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych, w którym to odniosła się do całej sprawy.

Drodzy, odnosząc się do doniesień prasowych na temat podejrzeń prokuratury o moim rzekomym uczestnictwie w wyłudzaniu VATu na podstawie sfałszowanych faktur, chciałabym publicznie i jednoznacznie oświadczyć, że nie brałam udziału w żadnym oszustwie finansowymczytamy.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Padłam ofiarą pewnych osób, które wykorzystując moje zaufanie (oraz wielu moich znajomych z branży) i opiekując się prowadzoną przeze mnie działalnością, użyły jej do swoich własnych, nagannych czynów. Nigdy nie widziałam dokumentów, które zostały mi przez te osoby podłożone – bez mojej wiedzy i woli. Czuję się nie tylko niewinna – nigdy nie fałszowałam żadnych faktur – ale i pokrzywdzona tą sytuacjąkontynuuje.

Chcąc wyjaśnić całą tę przykrą sprawę, podjęłam decyzję o współpracy z prokuraturą. Jedynym moim błędem było zaufanie osobom, które postanowiły to zaufanie wykorzystaćzakończyła prezenterka.

Źródło: Wirtualne Media, Instagram

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza