Kto przejmie władzę po wyborach? Oto najnowszy sondaż

Social Changes na zlecenie portalu wPolityce przeprowadził sondaż, w którym to zapytano uczestników o to, kto ich zdaniem będzie rządzić w następnej kadencji w Polsce. Wyniki nie są jednoznaczne. Najwięcej uczestników wskazało, że w tej sprawie „trudno powiedzieć”, kto może w roku 2025 przejąć stery nad państwem. Jak wygląda wyniki pozostałych odpowiedzi?

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Polska polityka coraz większymi krokami zaczyna wchodzić na regularne obroty. Jeszcze tak niedawno przeżywaliśmy w niej sezon wakacyjny, który mimo wszystko przyniósł wiele emocji i wydarzeń w polityce.  Jednym z nich była sprawa dotycząca nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. Wcześniej bardzo głośno było o powrocie do krajowej polityki Donalda Tuska, który przejął ponownie stery nad Platformą Obywatelską, która stoi na czele Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Polem do dyskusji i komentarzy była także kwestia wyrzucenia Jarosława Gowina z rządu i szeregów obozu Zjednoczonej Prawicy. Od tego momentu jeszcze częściej mówi się o możliwości przeprowadzenia wcześniejszych wyborów. Mimo wszystko takiemu scenariuszowi chcę zapobiec Prawo i Sprawiedliwość, które zbiera „szable” niezbędne do kierowania państwem.

Nowy sondaż Social Changes dla wPolityce

Social Changes na zlecenie portalu wPolityce przeprowadził sondaż, w którym to zapytano uczestników o to, kto ich zdaniem będzie rządzić w następnej kadencji w Polsce.

Kto według Pani/Pana będzie rządził w Polsce po najbliższych wyborach parlamentarnych, które odbędą się 2023 roku? – brzmiało zadane pytanie w przeprowadzonym badaniu.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

31 proc. badanych wskazało na Zjednoczoną Prawicę. Zdaniem 28 proc. – po kolejnych wyborach do Sejmu w Polsce rządziły będą partie opozycyjne. Największa grupa – aż 41 proc. – wybrała odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1059 osób w dniach od 24 do 27 września 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza