Zaskakująca wiadomość. Prezydent podjął decyzję ws. „Lex Czarnek”.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie „Lex Czarnek”. Ustawa przez długi czas była bardzo mocno krytykowana przez znaczącą część polskiej opozycji.

W tej sprawie padało wiele pytań. Jedno z nich, które można było uznać za najważniejsze brzmiało, czy „lex Czarnek” może podzielić los zawetowanej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media była określana jako „lex TVN”?  Dziś już wiemy, że tak.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Andrzej Duda ostatecznie postanowił o tym, że ustawa zwana powszechnie w mediach jako „lex Czarnek” zostanie zawetowana. Prezydent wypowiadając się na temat ustawy przyznał, że sam miał także do niej pewne zastrzeżenia. Dodał przy tym również, że jest tam szereg rozwiązań, które powinny zostać rozpatrzone. Prezydent zwrócił się także do przedstawicieli opozycji, którzy apelowali o zawetowanie tejże ustawy przez niego.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Na temat ustawy zwanej jako „lex Czarnek” było głośno od dłuższego czasu. Dzisiejsza decyzja jest z pewnością pewnego rodzaju sygnałem dla obozu Zjednoczonej Prawicy, który otrzymał drugi poważny sygnał od Andrzeja Dudy niedługo po głośnym zawetowaniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która często określana była jako „lex TVN”.

Prezydent Andrzej Duda zawetował „lex Czarnek”

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie „Lex Czarnek”. Ostatecznie głowa państwa wybrała ścieżkę weta. Warto przypomnieć, że ustawa przez długi czas była bardzo mocno krytykowana przez znaczącą część polskiej opozycji.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Nie będę ukrywał, że apelowaliście państwo do mnie, przedstawiciele opozycji, różnych środowisk o weto do ustawy o systemie oświaty, do tej zmiany ustawy. Ponieważ apeluję do państwa o jedność, o brak politycznych sporów, w związku z tym postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia. Rozmawiałem dzisiaj na ten temat z ministrem Czarnkiem. Powiedziałem panu profesorowi, jaka jest moja motywacjastwierdził prezydent Andrzej Duda, rozpoczynając posiedzenia RBN.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Mam do państwa prośbę. Wykonałem wasz apel, waszą prośbę. Nie mówię, że nie miałem żadnych zastrzeżeń do tej ustawy, miałem, ale był też w tej ustawie szereg rozwiązań, które popierałem i które uważam, że w efekcie powinny zostać wprowadzone. Ale odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto. Proszę uznać temat za zakończony w tej chwili, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, bezpieczeństwa Polskiapelował prezydent.

Źródło: wp/onet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)