Awantura między Jachirą a Kidawą-Błońską w Sejmie. „To nie teatr” (wideo)

Klaudia Jachira i wicemarszałek Sejmu – Małgorzata Kidawa-Błońska starły się ze sobą w Sejmie. Wcześniej ekscentryczna posłanka Koalicji Obywatelskiej (Klaudia Jachira) w bardzo emocjonalny sposób postanowiła wypowiedzieć się z sejmowej mównicy.
To jednak nie koniec. Jachira porozrzucała kartki, które miała przy sobie w trakcie przemówienia. Ze względu na zachowanie posłanki zaregowała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Polecamy także: Jachira w Sejmie: „Tak nam dopomóż Tusk”. Wicemarszałek nie wytrzymała (wideo)

Klaudia Jachira w aktualnej kadencji Sejmu jest przedstawicielką Koalicji Obywatelskiej. W tym czasie kontrowersyjna posłanka zasłynęła między innymi za sprawą swoich barwnych wypowiedzi, które wypowiadała z sejmowej mównicy.

Polecamy także: Bąkiewicz nie wytrzymał. Stanowcze słowa o Trzaskowskim ws. Marszu Niepodległości

Zaledwie wczoraj media obiegło nagranie z wystąpienia Klaudii Jachiry, która przemawiając w Sejmie przemawiła swoją własną wersję „Roty”. Z kolei dziś o posłance ponownie jest głośno za sprawą jej zachowania w Sejmie. W dodatku w tej sytuacji stanowczo postanowiła zaregować wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, która tak jak Jachira należy do Koalicji Obywatelskiej.

Klaudia Jachira i Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie

Klaudia Jachira od 2019 roku jest posłanką z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Polityk od tego czasu zasłynęła ze swoich bardzo barwnych wypowiedzi. Szczególnie popularne stały się one w ostatnich dniach.
Wczoraj i dziś media obiegło nagranie z Sejmu, na którym z mównicy sejmowej Klaudia Jachira przedstawiła własną wersję „Roty”. Z kolei dziś posłanka Koalicji Obywatelskiej przemawiała z użyciem kartek, które w trakcie przemowy rozrzucała nieopodal sejmowej mównicy.

Jaki sens ma rozmawianie o budżecie, jeśli miliardy płyną nie tam, gdzie pisaliście w ustawie? Przecież możecie wpisać dowolne liczby, dowolne kłamstwa. Ile w przyszłym roku wyprowadzicie poza budżet? 50, 100, 150 czy 200?zapytała posłanka KO.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

– Jaki sens ma debatowanie o finansach, jeśli ukrywacie wydatki. Posłowie równie dobrze mogliby opuścić tę salę, bo i tak to, co mówicie i piszecie, nie ma żadnego znaczenia. Na tej ustawie nie ma żadnego znaczenia – kontynuowała Jachira rzucając kolejną kartką.

Liczy się tylko 6 proc. inflacja. To jest kara, którą każdy Polak i Polka zapłaci za wasze oszustwa. Przez jeden rok staniemy się o sześć proc. biedniejsi. Kto wam dał prawo tak okradać naród z ich oszczędności i dorobku całego życia. Powinniśmy przestać płacić wam podatki, bo traktujecie publiczną kasę jak worek bez dna. Nigdzie nie księgujecie tych swoich przekrętów. Nawet jak NIK was złapie za ręce, to dalej kradniecie – mówiła posłanka KO.
Co kontrola to trafiony i zatopiony. Rząd złodziei. Każdy wie, że kasa musi się zgadzać, za wyjątkiem Kaczyńskiego i marionetek z rządu, który zadłuża nas na niespotykaną skalę. Domagamy się rzeczywistej kontroli społecznej nad wydatkami. „Nie” dla patobudżetu i niszczenia krajuzakończyła Jachira.

Reakcja wicemarszałek

Polityk szybko opuściła mównicę, ale zareagowała prowadząca obrady Małgorzata Kidawa-Błońska.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

Pani poseł, bardzo przepraszam, proszę, żeby pani wróciła i posprzątała te kartkipowiedziała wicemarszałek Sejmu.

W międzyczasie zaczął to już robić poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.

PiS narobił bałagan, PiS będzie to sprzątałodpowiedziała Jachira.

Na kolejne polecenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej posłanka odparła, że kartki już zostały zebrane.

Jest mi bardzo przykro, że Pani to zrobiła i nie posłuchała mojego polecenia. W taki sposób się nie można zachowywać w Sejmie, to nie teatr – powiedziała na koniec Małgorzata KidawaBłońska.

Nagranie z tej sytuacji poniżej.

Źródło: Wprost, YouTube

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza