Wzruszający wpis premiera: „Bronił fundamentalnych wartości”

Szef polskiego rządu – premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych wspomniał profesora Jana Szyszko, którego druga rocznica śmierci przypadała w ostatnią sobotę 9 października. Oprócz premiera o byłym szefie resortu środowiska wspomniali także inni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jan Szyszko zmarł dwa lata temu – 9 października 2019 roku w wieku 75 lat.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Jan Szyszko był profesorem nauk leśnych. W latach 1997–1999 wykonywał obowiązki ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Z kolei w latach 2005–2007 był ministerem środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Od 2015 do 2018 roku był ponownie ministerem środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Wielokrotnie był także wybierany na urząd posła.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku ponownie został zarejestrowany jako kandydat z listy PiS do Sejmu i prowadził kampanię wyborczą. Niestety polityk zmarł niedługo przed dniem głosowania.

Premier Mateusz Morawiecki wspomnia Jana Szyszko w rocznicę jego śmierci

Jan Szyszko od 16 listopada 2015 roku do 9 stycznia 2018 roku wykonywał obowiązki ministra środowiska w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Na tej funkcji zastąpił go Henryk Kowalczyk. Jan Szyszko jeszcze przed śmiercią szykował się do kolejnych wyborów parlamentarnych. Niestety polityk krótko przed wyborami zmarł 9 października 2019 roku w Tucznie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Jan Szyszko prowadził także pracę naukową. W 1966 roku ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych (odpowiednio w 1972 i 1984). Z kolei w roku 2001 otrzymał tytuł naukowy profesora. Był autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

W rocznicę śmierci Jana Szyszko post za pośrednictwem mediów społecznościowych zamieścił szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Druga rocznica śmierci Jana Szyszki, profesora nauk leśnych, trzykrotnego ministra środowiska, posła na Sejm RP. Był nieustępliwym strażnikiem przyrody. Bronił fundamentalnych wartości związanych z wiarą i tradycją. Cześć jego pamięcinapisał szef rządu.

Źródło: Facebook, Wikipedia

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza