Najnowszy sondaż: Złe wieści dla PiS. Tusk ma powody do zadowolenia

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego odnotowała w najnowszym badaniu minimalny spadek. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna uzyskała w tym sondażu spory wzrost poparcia.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Na dalszej pozycji znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu dostałyby się jeszcze także Konfederacja, Lewica oraz również Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska.

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Przede wszystkim oczy mediów oraz opinii publicznej zwróciły się w kierunku sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Mnóstwo komentarzy powstało także za sprawą roszad w składzie Zjednoczonej Prawicy, z której to ostatecznie odszedł Jarosław Gowin wraz ze swoim Porozumieniem. Sporo mówiło się także na temat relacji między Polską a Unią Europejską oraz sprawą dotycząca kopalni w Turowie.

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski

Z najnowszego sondażu wyborczego United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym badaniu otrzymała 35.4 proc. Jest to spadek o 0.2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania. Z kolei na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa formacja opozycyjna otrzymała 25.9 proc. Wirtualna Polska wskazuję, że jest to wzrost o 2.9 punkty procentowe w porównaniu do badania z 24 września.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała w tym badaniu 9.8 proc. to spadek o 1,8 pp. Na kolejnym miejscu znalazła się Lewica z poparciem 7.9 proc (wzrost o 1.5 pp.), Konfederacja z 6.7 proc. (spadek o 0.4 pp.), i Polskie Stronnictwo Ludowe z 5.8 proc. (wzrost o 0.5 pp.)

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Z kolei 8.5 proc. uczestników badania wskazało odpowiedzieć – „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Najnowszy sondaż parlamentarny został przeprowadzony przez pracownię United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski w piątek 8 października. W badaniu wzięła udział grupa 1000 ankietowanych. Wykorzystano metodę CATI – wywiadu telefonicznego przy wykorzystaniu komputera.

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza