Nerwowa sytuacja na manifestacji w Warszawie: „Milcz głupi chłopie” (wideo)

Manifestacja w Warszawie na Placu Zamkowym rozpoczęła się dziś po godz. 18. Jej celem jest przede wszystkim okazania poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Do zgromadzenia w tym tygodniu za pośrednictwem mediów społecznościowych wzywał lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wzywam więc wszystkich, którzy kochają Polskę i kochają wolność, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący, czy niewierzący, ani na jaką partie głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem i musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę, nikt tego za nas nie zrobi. Wierzę, że wszystko jest w naszych rękachzaapelował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Donald Tusk.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Nieopodal manifestacji środowisk prounijnej opozycji trwa również pikieta środowisk narodowych, które miały zagłuszać manifestację, na którą zapraszał szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Manifestacja w Warszawie – padły mocne słowa

Dziś o godzinie 18 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpoczęła się manifestacja, na którą zapraszał w tym tygodniu lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Jest to rezultat wyroku Trybunału Konstytucyjnego wydanego w czwartek.

TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został negatywnie odebrany przede wszystkim przez polską opozycję. W związku z tym w między innymi Warszawie odbyła się manifestacja. W jej trakcie głos zabrała Wanda Traczyk-Stawska – kombatantka Powstania Warszawskego, która wypowiedziała mocne słowa.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

– Milcz głupi chłopie! Milcz chamie skończony! Bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu – mówiła Wanda Traczyk-Stawska.

Zdaniem mediów kobieta w ten sposób miała zwrócić się do kontrmanifestantów, którzy zgromadzili się nieopodal.

Fragment z wypowiedzią kobiety poniżej:

Źródło: Twitter, Gazeta Prawna, wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza