Polityczny nokaut. Joński zaatakował PiS. Takiej riposty się nie spodziewał (wideo)

Poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej z sejmowej mównicy zwrócił się do podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych – Andrzeja Śliwki. Polityk w odpowiedzi na wcześniejsze wystąpienie ministra pytał o „tropienie tłustych kotów”. Polityk wspomniał także o sporych wynagrodzeniach, które takie osoby mają otrzymywać za sprawą pracy w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. W trakcie przemowy posła padł także wątek dotyczący Poczty Polskiej.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Z kolei przed Dariuszem Jońskim z sejmowej mównicy przemawiał wspomniany wyżej Andrzej Śliwka – podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który na samym początku swojego wystąpienia zarzucił zadającym pytania posłom brak wiedzy odnośnie znajomości procedur powoływania członków rad nadzorczych i zarządów spółek z udziałem skarbu państwa.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Ostatecznie konfrontacja w Sejmie między Dariuszem Jońskim a Andrzejem Śliwką zakończyła się niespodziewaną ripostą ze strony podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Fragment z wystąpieniami obu panów trafił do internetu.

Poseł Dariusz Joński o „tłustych kotach” w Sejmie – niespodziewana riposta Andrzeja Śliwki

Poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej z sejmowej mównicy zwrócił się do podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych – Andrzeja Śliwki. Polityk w odpowiedzi na wcześniejsze wystąpienie ministra pytał o „tropienie tłustych kotów”. Polityk wspomniał także o sporych wynagrodzeniach, które takie osoby mają otrzymywać za sprawą pracy w spółkach z kapitałem Skarbu Państwa.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Jestem rozczarowany. Pytanie było proste Panie Ministrze. Ile Pan ustalił, ile Pan wytropił tłustych kotów. Krótko mówiąc – tych wszystkich nazwisk polityków, działaczy, rodzin Prawa i Sprawiedliwości. Przecież Pan Kaczyński Pana umocował, aby Pan dokonał takich ustaleń. Pan tu dzisiaj przyszedł, powiedział, że jest okej, zrobił wykład, a tymczasem mamy do czynienia z ośmiornicą, której macki dotykają każdej instytucji, każdego miejsca gdzie rządzi PiSmówił Joński.

A tam działacze często bez wykształcenia, doświadczenia z pensjami wielomilionowymi kosztem fachowców. Podam teraz Panu drugi przykład – Poczty Polskiej, której prezes jest akurat teraz z namaszczenia ministra Błaszczaka. Nie ma problemu żeby płacić po 50,60 tysięcy dla członków zarządu. Ale czy Pan wie, że połowa pracowników Poczty Polskiej jest na minimalnym wynagrodzeniu? Bo nie ma pieniędzy. Bo wydaliście 70 milionów w piach i zabraliście nawet tym ludziom pieniądze na premie? To dla tych ludzi nie ma. Ale dla prezesów i zmiany ich są już ogromne pieniądzemówił Dariusz Joński.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Po tym na sejmową mównicę ponownie wszedł Andrzej Śliwka

Panie pośle, jeśli chciałbym być złośliwy, a nie jestem to przypomniałbym casus pewnego posła, który w 2015 roku przegrał swoją elekcje i bez żadnego doświadczenia i wiedzy został wiceprezesem miejskiego aquaparkupowiedział Andrzej Śliwka.

Całość poniżej.

https://youtu.be/C8Aaojz6L40

 

Czas publikacji: 30 września 2021. Aktualizacja: 3 grudnia 2021

Źródło: Twitter, YouTube

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza