Zybertowicz bezpośrednio do Olejnik w TVN nt. UE. „Moja droga uczennico..” (wideo)

Profesor Andrzej Zybertowicz był jednym z gości Moniki Olejnik w stacji TVN. Jednym z tematów poruszonych w trakcie programu była kwestia dotycząca Unii Europejskiej. W pewnym momencie doszło do bardzo ciekawej wymiany zdań między prowadzącą program a Zybertowiczem.
Wspomniany fragment programu prędko podchwycili internauci, którzy opublikowali go następnie w mediach społecznościowych.

Andrzej Zybertowicz oraz Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej byli gośćmi programu Moniki Olejnik na antenie stacji telewizyjnej TVN. Jednym z poruszonych wątków w programie była wypowiedź ministra Przemysława Czarnka.
Polecamy także: Wpadka polityka opozycji w TVN. Chciał cofnąć swoje słowa o PO. Wszystko się nagrało (wideo)

Andrzej Zybertowicz w TVN u Moniki Olejnik

Profesor Andrzej Zybertowicz był wraz z Pawłem Kowalem z Koalicji Obywatelskiej gościem Moniki Olejnik w stacji TVN. Jednym z tematów poruszonych w trakcie programu była kwestia dotycząca Unii Europejskiej, a dokładnie to słów, które na jej temat wypowiedział minister Przemysław Czarnek na antenie Radia Wrocław.
Polityk mówił między innymi o historii w ujęciu Unii Europejskiej. – Wejście Polski do Unii Europejskiej, traktat lizboński, funkcjonowanie Polski w ramach Unii Europejskiej, ewolucja Unii Europejskiej z tworu praworządnego na twór niepraworządny, bo dzisiaj jest tworem niepraworządnym, który nie przestrzega własnych ram prawnych. I to widzimy dokładnie. Również o tym się będą uczyć uczniowie, bo muszą poznać sytuację, w której jesteśmypowiedział m.in. Przemysław Czarnek.
Słowa ministra nie spodobały się przede wszystkim opozycji. W programie do słów ministra odniósł się Profesor Zybertowicz.

Sytuacja, w której władze niepochodzące z wyboru, władze niekontrolowane przez europejską opinię publiczną – bo ona nie istnieje – decydują o losach całych narodów. I to jest problem, który trzeba dyskutowaćpodkreślał Zybertowicz.

Czy gdybym była uczniem, panie profesorze, to po jakiego grzyba my jesteśmy w Unii Europejskiej, skoro to jest twór niepraworządny? Może dlatego panie profesorze, że żyjemy w kraju niepraworządnym, możemy sobie na to pozwolić, że żyjemy w niepraworządnej Unii Europejskiej? – zastanawiała się Monika Olejnik.
A ja bym odpowiedział tak: umówmy się, że powstrzymamy swoje instynktowne reakcje. Spróbujmy w sposób zdystansowany, moja droga uczennico, przeanalizować tę kwestię. Przyjrzyjmy się pewnym elementom i zobaczymy wtedy, że jesteśmy w Unii Europejskiej, ponieważ pod pewnymi względami jest to korzystnemówił Andrzej Zybertowicz.

Źródło: Niezależna, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Wyrzucony poseł PO nie wytrzymał. Powiedział to wprost w TVP o Budce