„Na Kremlu muszą mieć niezły ubaw”. Mocne przemówienie Jakiego w PE (wideo)

Europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski wypowiedział się na forum Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji związanej z losem Ukraińców. 
W trakcie wystąpienia polski polityk bardzo mocne słowa kierował przede wszystkim do strony niemieckiej, której postanowił przypomnieć wydarzenia mające miejsce w trakcie II wojnyświatowej. Z kolei w temacie Ukrainy Patryk Jaki podkreślił między innymi, że Polsce nie jest obojętny los naszych wschodnich sąsiadów.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

– Całe szczęście są narody w Europie, którym los Ukraińców nie jest obojętny, takie jak Polska, która bardzo dobrze wie, co dzisiaj przeżywają Ukraińcy – mówił Patryk Jaki w trakcie swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Patryk Jaki i mocne wystąpienie w PE

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Rosja tak samo jak do Ukrainy, ma roszczenia do Polski. I myślę, że na Kremlu muszą mieć niezły ubaw, jak widzą jak Niemcy rękami Unii Europejskiej atakują Polskę, która najbardziej pomaga Ukrainie. Wy chcecie nakładać na Polskę sankcje, bo my nie chcemy robić wszystkiego tak jak wy. Ale tak naprawdę co my mielibyśmy od was naśladować? Obojętność na los Ukrainy?mówił Jaki.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Czy może ten proputinowski rajd w Berlinie – jakoś nigdzie indziej się nie zdarzył – to ma być dla nas wzorem? Od lat nabijaliście kabzę Rosji i macie teraz efekty w Buczy. Gwałty na dziewczynkach, ludobójstwo. Ale wiem, przepraszam, zrobiliście coś – minutę ciszy. To jest jednak łatwiejsze niż odcięcie Nord Streamu. Wy już przegraliście, bo moralnie jesteście po stronie złapowiedział polityk.

Nagranie ze swojego wystąpienia polityk opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nagranie zamieszczamy poniżej.

Trwa wojna na Ukrainie

Wojna na wschodzie Starego Kontynentu trwa już od ponad miesiąca. Konflikt na terytorium Ukrainy rozpoczął się 24 lutego z samego rana i zapoczątkował go atak ze strony wojsk rosyjskich.

Od tego czasu wielu Ukraińców szuka schronienia przede wszystkim w Polsce. Z informacji Straży Granicznej wynika, że od 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 2,548 mln osób. Z kolei z Polski na Ukrainę wyjechało ponad 500 tysięcy.

Źródło: wPolityce, Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)