Nie żyje Ludwik Dorn – były marszałek i współzałożyciel PiS

Nie żyje Ludwik Dorn – były wicepremier oraz marszałek Sejmu. W 2001 roku polityk wraz z Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi oraz grupą współpracowników z Porozumienia Centrum brał udział w założeniu Prawa i Sprawiedliwości, które dziś stoi na czele rządu Zjednoczonej Prawicy. 

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Ludwik Dorn był w latach 1997-2015 posłem na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. W trakcie swojej kariery politycznej w PiS był wicepremierem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Kariera Dorna w PiS nie należała jednak do tych z kategorii spokojnych.  5 listopada 2007 roku złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. Powodem takiej decyzji miał być sprzeciw wobec polityki Jarosława Kaczyńskiego w PiS.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

W tym samym miesiącu prezes Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii, co spowodowało wszczęcie przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego. Ostatecznie Ludwik Dorn został usunięty z PiS w listopadzie 2008 roku za sprawą decyzji zarządu partii.

Nie żyje Ludwik Dorn

W następnych latach popularność  polityka zmalała. Ludwik Dorn w wyborach prezydenckich, które odbyły się w 2015 roku udzielił poparcia dla Andrzeja Dudy, który ostatecznie zwyciężył w wyścigu prezydenckim z Bronisławem Komorowskim. Były marszałek Sejmu w tym samym roku próbował jeszcze dostać się do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej, co ostatecznie nie przyniosło mu wyborczego sukcesu.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Dorn prywatnie był ojcem czterech córek. Posiadał także psa Sabę, na której temat za czasów politycznej świetności polityka, było dość głośno w mediach.

Chodzi tu dokładnie o sytuację z 2007 roku, kiedy to Ludwik Dorn przyprowadził swojego czworonożnego przyjaciela do Sejmu. Były polityk zajmował się także tłumaczeniem wierszy i pisaniem bajek.

Źródło: Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)