Ogórek bezlitosna dla posła PO. Mocne słowa na antenie TVP (wideo)

Magdalena Ogórek w programie TVP Info „O co chodzi” gościła między innymi przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej – Piotra Borysa. W pewnym momencie programu został poruszony temat krajowej służby zdrowia. Piotr Borys mówił między innymi o zadłużeniu polskich szpitali.

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Magdalena Ogórek i Piotr Borys w „O co chodzi” w TVP Info

Jedno zdanie do Piotra Borysa, czy Pan poseł może nam wytłumaczyć, dlaczego tak punktuje Prawo i Sprawiedliwość za służbę zdrowia jednocześnie nie tłumacząc się z tego, co przed chwilą powiedział Pan poseł Szejna, że nie chcieliście tych środków z Funduszu Odbudowy właśnie na szpitale? – pytała Magdalena Ogórek.

Po pierwsze chcieliśmy środków z Funduszu Odbudowy… – odparł poseł Koalicji Obywatelskiej.

No ale jak chcieliście, jak jeszcze Senat wszystko przeciągał? – mówiła Ogórek.

Zgłaszając poprawki, mówiliśmy jednoznacznie — środków na służbę zdrowia musi być więcej o 4.5 miliarda złotych, bo 5 miliardów złotych wynosi zadłużenie szpitali — o tyle wzrosło w stosunku do roku 2015. – podkreślił Borys.

Panie pośle, Pan mi nie odpowiada na pytanie. Tylko robi Pan zręczny unik. Ja chciałabym wiedzieć, dlaczego nie głosowaliście za tymi pieniędzmi, dlaczego nie było można tego o miesiąc przyspieszyć? – pytała dalej dziennikarka.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Wstrzymaliśmy się od głosowania, bo wiemy, że w przypadku rozdziału tych środków, będę obowiązywać nieobiektywne zasady.mówił polityk KO.

Nie, to już wyjaśnialiśmy wiele razy. To są tak zwane pieniądze znaczone — znaczone w tym senie, że Komisja Europejska dokładnie sprawdza i kieruje na konkretne projekty, więc to nie jest tak, jak Pan nam sugeruje, że teraz ktoś sobie te pieniądze weźmie i wyda na co chce Panie Pośle. – mówiła Magdalena Ogórek.

Przepraszam, nasze zasady były jednoznaczne. Więcej na służbę zdrowia, samorządy i opozycja w komitacie monitorującym. Trzecia rzecz środki i gwarancję... – mówił poseł.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Postulaty jasne, ale wstrzymujemy się od głosu, a w senacie przeciągamy. No nie ma tutaj logiki Panie Pośle. No nie ma, to jest kwadratura koła. – mówiła Ogórek.

Po chwili dziennikarka dodała:

Z pozycji 14 proc. w sondażach będziecie kontrolowaćironizowała.

Apeluje do Prawa i Sprawiedliwości — przez pięć lat niewiele zrobiliście w służbie zdrowia. Mamy największy zadłużenie od lat... – mówił Piotr Borys.

Panie pośle, zamiast odpowiedzieć merytorycznie na pytanie, to Pan ucieka. To trzeba było lekarzy zagranicę nie wyrzucać za waszych rządów, to może miałby ich kto leczyć teraz.podkreśliła Magdalena Ogórek.

Źródło: Twitter,  TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada