Brudziński bezlitosny dla Tuska. Powiedział to wprost nt. powrotu byłego premiera

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Na ten temat dyskusja trwa od dłuższego czasu. Zwolennicy opozycji liczą na tego typu rozwiązanie zważywszy chociażby na ostatnie wyniki sondażowe Platformy Obywatelskiej. Warto także przypomnieć, że ugrupowanie Borysa Budki w ostatnich sondażach wyborczych straciło drugą pozycję tuż za Prawem i Sprawiedliwością na rzecz Polski 2050 Szymona Hołowni. Czy w tej sytuacji zbawieniem dla Platformy Obywatelskiej będzie oczekiwany od dawna powrót Donalda Tuska na salony polskiej polityki? Na ten temat wypowiedział się między innymi Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki?

Donald Tusk odszedł z krajowej polityki w 2014 roku, kiedy to przejął obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej. Aktualnie były premier jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, lecz coraz głośniej mówi się na temat jego ewentualnego powrotu do Polski. Tusk niedawno wypowiedział się na temat Platformy Obywatelskiej na antenie TVN24.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

To oczywiste, że chciałbym, żeby w Polsce doszło do zmiany politycznej. Staram się być człowiekiem dyskretnym. Rozmawiam z uczestnikami życia publicznego w Polsce, szczególnie po stronie opozycji. Rozmawiamy o tym, jak możemy pomóc sobie wzajemnie i przerwać ten impas, bo takie poczucie jest po ostatnich wyborach prezydenckich. Potrzeba i nowej energii, powiedziałbym „nowego ładu” w opozycji – komentował.

Ważna jest u mnie funkcja celu. Trochę szczęścia w życiu i determinacji spowodowało, że dzisiaj nie mam potrzeby spełnienia ambicji personalnych, ale mam potrzebę spełnienia pewnego celu, jakim jest przywrócenie demokratycznego ładu w Polsce (…) Mam poczucie, że trzeba w to zainwestować, co tylko możnapowiedział były premier.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Czytam rozmaite spekulacje. Jestem gotów zrobić wszystko, żeby PO nie przeszła do historii. Nie kocha się partii politycznych, nawet jeżeli się je zakładało, ale mam przekonanie, że PO jest warunkiem niezbędnym, jeżeli myślimy o wygranej w wyborach parlamentarnychstwierdził.

Na temat powrotu Donalda Tuska głos zabrał także Joachim Brudziński z PiS.

Drżę. Spać po nocach nie mogę, dosłownie wpadam w dygotki, gdy słyszę, że Donald Tusk na białym koniu wraca do Polski. Gdzieś mu się ta chabeta zapodziała, tak wraca, że wrócić nie możepowiedział polityk PiS.

Źródło: Rzeczpospolita,  Onet

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada