„Niech szuka pomocy w Moskwie”. Burza po wpisie Terleckiego

Bardzo mocne słowa wicemarszałka Sejmu – Ryszarda Terleckiego na temat Swiatłany Cichanouskaj, która w ostatni piątek spotkała się z prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim.

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Liderka opozycji na Białorusi na wspólnej konferencji z Rafałem Trzaskowskim podkreśliła, że jest wdzięczna za zaproszenie do Polski w tym czasie, który określiła jako „kluczowy” dla jej kraju. – Polska jest przykładem dla innych krajów, jak silnie i odważnie odpowiadać na działania władz białoruskich – mówiła liderka białoruskiej opozycji. Na ostatnią aktywność opozycjonistki zaregował za pośrednictwem mediów społecznościowych wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki.

Mocne słowa Ryszarda Terleckiego wywołały skandal?

Swiatłana Cichanouskaj w ostatni piątek spotkała się z prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim. Polityk oznajmiła swoją wdzięczność za zaproszenie do Polski. Następnie po konferencji prasowej prezydent Warszawy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że Cichanouskaj weźmie udział w wydarzeniu „Campus Polska Przyszłość”.

Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, Swiatłana Cichanouska będzie z nami na Campus Polska Przyszłości. Dziękuję! Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na Campus Polska” – przekazał na Twitterze prezydent Warszawy.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Na aktywność liderki opozycji na Białorusi zaregował wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” – napisał polityk.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Wpis wicemarszałka Sejmu wywołały dość krytyczne komentarze.

A najlepsze jest to, że to nie pan marszałek będzie musiał się potem tłumaczyć z tego wpisu, tylko inni politycy PiS – jako goście w programach publicystycznych. – napisał dziennikarz Tomasz Żółciak. 

Źródło: Twitter,  DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada