Nowy sondaż: PiS i długo nic. Donald Tusk nie będzie zadowolony

Nowy sondaż wyborczy Research Partner. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla polityków formacji rządzącej w kraju. Obóz Zjednoczonej Prawicy w omawianym sondażu ma sporą przewagę na drugą Koalicją Obywatelską, na której czele stoi Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem. Jak wyglądają dokładne wyniki i miejsca uwzględnionych w badaniu ugrupowań politycznych?

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Od sierpnia opinia publiczna bacznie przygląda się sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Sporo emocji przynoszą także doniesienia dotyczące relacji między Polską a Unią Europejską. Tematem, który szczególnie wzmaga burzliwy klimat wokół tej sprawy jest niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który w zeszłym tygodniu doprowadził do manifestacji w wielu miejscach w Polsce.

Nowy sondaż wyborczy Research Partner

Sondaż wyborczy Research Partner. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w tym badaniu otrzymała 36.2 proc.  Dalej jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna uzyskała 21 proc. poparcia, co oznacza tym samym sporą stratę do pierwszej w sondażu Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Na trzecim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 11.5 proc. Dalej jest Konfederacja, która w tym badaniu może cieszyć się poparciem wynoszącym 9 4 proc. Dalej uplasowała się Lewica, która otrzymała w tym badaniu 6.7 proc. Pozostałe ugrupowania polityczne nie przekroczyły w tym sondażu progu wyborczego.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymało tylko 1.6 proc. Porozumienie Jarosława Gowina 1 proc. Z kolei Kukiz’15 0.7 proc. W badaniu 0.7 proc. wskazało inną partię, a 11.1 proc. wskazało odpowiedzieć – „trudno powiedzieć”.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 8-11.10.2021, na ogólnopolskiej próbie 1031 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Źródło: Wirtualne Media 

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza