Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla Tuska

Nowy sondaż wyborczy IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest formacja Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość, które stoi na czele Zjednoczonej Prawicy. Drugie miejsce należy do Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Warto zaznaczyć, że formacja odnotowała spadek poparcia, co raczej nie jest zbyt dobrą wiadomością dla Donalda Tuska.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Z kolei trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Na dalszych miejscach znalazły się jeszcze Lewica, której wynik zmniejszył się w porównaniu z ostatnim badaniem. Próg wyborczy przekracza także Konfederacja oraz także Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Przede wszystkim oczy mediów oraz opinii publicznej zwróciły się w kierunku sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Mnóstwo komentarzy powstało także za sprawą roszad w składzie Zjednoczonej Prawicy, z której to ostatecznie odszedł Jarosław Gowin wraz ze swoim Porozumieniem. Z kolei ostatnie dni zdominował temat relacji między Polską a Unią Europejską oraz sprawą dotycząca kopalni w Turowie.

Nowy sondaż wyborczy IBRiS dla „Rzeczpospolitej”

Z najnowszego sondażu wyborczego IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest formacja Jarosława Kaczyńskiego, a więc Prawo i Sprawiedliwość. PiS w przeprowadzonym badaniu otrzymało 34 proc. Jest to wynik w zasadzie bez zmian w porównaniu z poprzednimi rezultatem. Rzeczpospolita poinformowała o wzroście dla PiS wynoszącym 0.4 pkt. proc.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska i Donald Tusk. W nowym sondażu KO otrzymało 24 proc. Z kolei w poprzednim badaniu ten wynik wynosił 27 proc., co oznacza zdecydowany spadek dla Koalicji Obywatelskiej. Jak wynik KO skomentowano na łamach „Rzeczpospolitej”?

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Trzeba jednak pamiętać, że wtedy działał jeszcze bardzo silnie „efekt Tuska”, który dopiero co powrócił na polską scenę polityczną. Poparcie dla KO poszybowało. Zdaniem Marcina Dumy obecne notowania KO mogą być poziomem jej naturalnego poparcia. – Jest słabiej niż w lipcu, ale tamten wynik pokazuje, że jak pojawi się nowy impuls, to partia Tuska osiągnie znów ok. 30 proc. – mówi szef IBRiS. Dodaje jednak, że konwencja w Płońsku takim impulsem nie była. A lipcowy wzrost mógł wynikać z przyciągnięcia niezdecydowanych, których w lipcu było mniej (9 proc.) niż we wrześniu (13 proc.)czytamy w Rzeczpospolitej.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 12 proc. Jest to wzrost o 1 pkt. proc. Dalej jest Lewica, której poparcie z 9 proc. spadło do 7 proc. Konfederacja poprawiła swój wynik z 5 proc. na 6 proc. W tym samym miejscu tkwi PSL-Koalicja Polska – 5 proc.

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza