Mocne słowa Kwaśniewskiego o Tusku. Nikt by się tego nie spodziewał (WIDEO)

Dziennikarz TVP – Cezary Gmyz za pośrednictwem mediów społecznościowych przywołał słowa, które na temat aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej miał wypowiedzieć były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Ryszardem Kaliszem, Włodzimierzem Wapińskim i czwartym mężczyzną, którego nie rozpoznano. Rozmowa została nagrana wówczas bez ich wiedzy.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Słowa, które padły na temat Tuska Cezary Gmyz postanowił przywołać w związku z postem Marcina Palade w mediach społecznościowych. Ekspert analizujący przede wszystkim sondaże wyborcze przytoczył słowa Donalda Tuska – „Nie jestem krwiożerczym typem, nie jestem mściwym człowiekiem, ale nie mam żadnych wątpliwości, że po zwycięstwie musi nastąpić rozliczenie”.

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca 2021 roku. Na taki ruch ze strony byłego premiera czekało wielu sympatyków, działaczy i przede wszystkim wyborców Platformy Obywatelskiej. Warto bowiem przypomnieć, że od momentu odejścia Tuska Platforma Obywatelska nie za bardzo poradziła sobie w konfrontacji z Prawem i Sprawiedliwością.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

W tej sytuacji powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej jest odbierany przede wszystkim jako wielka nadzieja dla Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi właśnie Platforma.

Cezary Gmyz (TVP) przywołał słowa z rozmowy Kwaśniewski – Kalisz

Cezary Gmyz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odpowiedział na wpis Marcina Palade. Ekspert analizujący przede wszystkim sondaże wyborcze przytoczył słowa Donalda Tuska – „Nie jestem krwiożerczym typem, nie jestem mściwym człowiekiem, ale nie mam żadnych wątpliwości, że po zwycięstwie musi nastąpić rozliczenie„.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W tej sytuacji Cezary Gmyz komentując przypomniał treść nagranej rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego z Ryszardem Kaliszem, Włodzimierzem Wapińskim i nieznanym mężczyzną z października 2013 roku.

Nagranie ze słowami Aleksandra Kwaśniewskiego jest także dostępne w internecie. Były prezydent nie wymawia na nim bezpośrednio nazwiska Donalda Tuska, lecz media po ujawnieniu treści rozmowy uznały wówczas, że chodziło o ówczesnego szefa rządu.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz są w tej sprawie innego zdania, że zacytuję „”Jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwy. Kanalia nawet bym powiedział” – napisał Cezary Gmyz.

(…) Tylko ty Rysiu pamiętaj, że na czele tego pół tego rządu stoi facet (…) który jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwymówi Kwaśniewski.

 

Źródło: Wprost, Dziennik, SE, Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza