Nowy sondaż CBOS. Nie za dobre wieści dla Tuska i Hołowni

Nowy sondaż wyborczy CBOS. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu ze sporym poparciem jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca mimo ostatnich zmian w swoich szeregach może wciąż cieszyć się poparciem na dobrym poziomie. Z kolei tuż za Zjednoczoną Prawicą uplasowała się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Ostatnie miejsce na podium tradycyjnie w ostatnim czasie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy również: Kukiz zaregował na oświadczenie TVN. Zabawna odpowiedź polityka

Na dalszych pozycjach znalazły się Konfederacja oraz także Lewica. Złe wieści płyną przede wszystkim do Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej. Formacja polityczna Władysława Kosiniaka-Kamysza w dzisiejszym badaniu nie przekroczyła progu wyborczego. Bardzo niski wynik odnotował także Kukiz’15, który tak jak PSL znalazł się poniżej progu.

Nowy sondaż wyborczy CBOS

Z nowego sondażu wyborczego pracowni CBOS wynika, że w dalszym ciągu największym poparciem może się cieszyć Zjednoczona Prawica, na którą swój głos chciałoby oddać 34 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim miesiącem jest to spadek dla formacji rządzącej o 2 punkty procentowe. Mimo wszystko przewaga w badaniu CBOS Zjednoczonej Prawicy nad resztą stawki jest spora.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Druga w sondażu Koalicja Obywatelska otrzymała 18 proc. Jest to wzrost w porównaniu do ostatniego badania o 2 pkt. procentowe. Mimo wszystko sojusz, na którego czele stoi Platforma Obywatelska ma sporą stratę do pierwszego miejsca. Jak zauważa sondażownia sierpniowy wynik tej formacji jest najlepszym odnotowanym przez nią w tym roku.

Polecamy również: Kukiz zaregował na oświadczenie TVN. Zabawna odpowiedź polityka

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia, na której czele stoi były prezenter stacji telewizyjnej TVN otrzymała 11 proc. poparcia. Uzyskany wynik w tej sytuacji oznacza spadek o 2 pkt. procentowe. – to z kolei, jak zaznacza CBOS, najniższy wynik tej partii od października 2020 r., a więc niemal od momentu powstania.

Poza podium znalazła się Konfederacja oraz Lewica. Wyniki tych dwóch ugrupowań nie uległy zmianie w porównaniu z poprzednim badaniem. Poza progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, które otrzymało 3 proc. poparcia. 1 proc. otrzymał Kukiz’15. Z kolei 18 proc. wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Polecamy także: Janusz Korwin-Mikke miał wypadek. Konieczna była operacja

O wynikach

Z nowego sondażu wyborczego CBOS wynika przede wszystkim wciąż spora przewaga obozu rządzącego nad resztą stawki. Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska uzyskała wzrost, lecz w dalszym ciągu dzieli ją spory dystans do Zjednoczonej Prawicy. Oznacza to z pewnością jeszcze sporo pracy przed Donaldem Tuskiem i politykami związanymi z PO-KO, aby dogonić obóz ZP. Z kolei Polska 2050 Szymona Hołowni traci poparcie. Lewica i Konfederacja idą łeb w łeb. Z kolei PSL- Koalicja Polska nie ma powodów do zachwytu.

Źródło: Twitter, Onet

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź