Bardzo ważny sondaż. PiS ma powody do zadowolenia. Co z KO i Polską 2050?

Nowy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski. Ostatni miesiąc obfitował w wiele wydarzeń politycznych. Mogłoby się wydawać, że okres wakacyjny będzie czasem, gdzie tematy z politycznego podwórka zejdą zdecydowanie na drugi plan, lecz tym razem tak się nie stało. Jak ostatnie wydarzenia wpłynęły na najnowszy sondaż?

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Polska polityka w tym roku miała bardzo aktywne wakacje. Sporo mówiło się o sytuacji na pokładzie rządu Zjednoczonej Prawicy. W tym miesiącu media i opinia publiczna zostały poinformowane o odwołaniu z szeregów rządu Jarosława Gowina. Następnie Sejm głosował nad „lex TVN”, po którym spora fala krytycznych komentarzy wylała się na Pawła Kukiza. Kolejnym tematem, który był aktywnie poruszany w mediach w ostatnich dniach jest sprawa sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Jak wyglądają wyniki najnowszego sondażu?

Nowy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Na pierwszym miejscu w sondażu United Surveys jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 36.3 proc. poparcia. Jest to o 2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania.

Z kolei tuż za PiS na drugiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. KO otrzymało 25.6 proc., co jest spadkiem poparcia względem ostatniego badania, gdzie jej wynik wynosił 27.6 proc.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050, na której czele stoi Szymon Hołownia. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w nowym badaniu otrzymała 10.6 proc. poparcia, co stanowi spadek o 0.6 pkt. proc.

Na dalszej pozycji znalazła się Konfederacja oraz Lewica. Oba ugrupowania otrzymały 8 proc. poparcia. Dla Konfederacji jest to wzrost o 2 pkt. proc. Z kolei dla Lewicy oznacza to spadek o 1 pkt. proc.

Z sondażu wynika, także, że progu wyborczego nie przekracza Polskie Stronnictwo Ludowe/Koalicja Polska, które uzyskało 4.4 proc. poparcia.

Odpowiedź „nie wiem” wybrało 6,4 ankietowanych.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Udział w głosowaniu deklaruje 58,5 proc. wyborców (wzrost o 6 punktów procentowych). „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 40,2 proc. ankietowanych, a „raczej tak” – 18,3 proc.

Innego zdania jest 37,6 proc. badanych. Odpowiedź „raczej nie” wybrało 10,3 proc., a 27,3 proc. – „zdecydowanie nie”. 3,9 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, czy wybiera się na wybory.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 27 sierpnia 2021 roku.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź