Najnowszy sondaż. Zmiana poparcia PiS. Wysoki wynik Konfederacji

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu ze sporą przewagą na resztą ugrupowań politycznych jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Wysoki poziom poparcia utrzymała Konfederacja. Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Z kolei złe wieści płyną do trzech innych partii politycznych, które w badaniu pracowni Social Changes nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego. Mowa tu o Polskim Stronnictwie Ludowym, formacji Kukiz’15 oraz także Porozumieniu Jarosława Gowina, które do niedawna zasilało szeregi obozu Zjednoczonej Prawicy. Deklarowana frekwencja miałaby wynosić 53 proc., co oznacza spadek o 3 pkt. proc.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

W krajowej polityce w ostatnim czasie działo się wiele. Przede wszystkim oczy opinii publicznej skierowały się w kierunku zamieszania wynikłego wokół nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która często jest określana mianem „Lex TVN”. W tej sytuacji wielu przeciwników zmian liczy na to, że prezydent Andrzej Duda skorzysta z przysługującego mu prawa weta. Głośno było także na temat ministra Łukasza Mejzy, który ostatecznie wczoraj poinformował, że podał się do dymisji.

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes

Z najnowszego sondażu Social Changes wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica. Formacja rządząca w omawianym badaniu otrzymała 36 proc. Oznacza to jednak spadek o 2 pkt. proc w porównaniu z poprzednim badaniem. Druga jest Koalicja Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna uzyskała 25 proc., co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała w tym badaniu 13 proc. Jest to mniej o 1 pkt. proc.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Poza podium, lecz powyżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja. Formacja polityczna tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna utrzymała wysoki jak na dotychczasowe swoje możliwości wynik wynoszący 11 proc. Dalej jest Lewica z 8 proc. Jest to wzrost o 1 pkt. proc.

Poniżej progu wyborczego uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 proc. i wzrost o 1 pkt. proc. Dalej jest Kukiz’15 i Porozumienie z 2 proc., co oznacza dla obu ugrupowań wzrost o 1 pkt. proc.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy