Nowy sondaż. Fatalne wieści dla jednej partii

Nowy sondaż wyborczy Kantar dla „GW”. Wynika z niego, że u samego szczytu jest w dalszym ciągu Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwości. Tuż za formacją rządzącą w kraju jest Koalicja Obywatelska, na której czele jest Platforma Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu weszły by jeszcze Lewica oraz także Konfederacja. Jak dokładnie wyglądają wyniki przeprowadzonego sondażu?

Polecamy także: Tego Tusk się nie spodziewał? Mocne pytanie od dziennikarza TVP ws. UE (wideo)

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Przede wszystkim oczy opinii publicznej często spoglądają na wydarzenia mające miejsce na granicy Polski z Białorusią. Bardzo głośny jest także temat dotyczący relacji między Polską a Unią Europejską. Wspomniany temat został w ostatnich dniach dodatkowo podgrzany przede wszystkim za sprawą wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który to dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. Z tego względu na ulicach wielu polskich miast odbyły się manifestację. Główna z nich odbyła się w Warszawie.

Nowy sondaż wyborczy Kantar dla „GW”

W ostatnim czasie sporo mówiło się na temat przedterminowych wyborów parlamentarnych. Temat przyśpieszonego święta demokracji powstał przede wszystkim po wydarzeniach mających miejsce w szeregach obozu rządzącej Zjednoczonej Prawicy. W sierpniu rząd opuścił Jarosław Gowin wraz ze swoją partią. Mimo tego temat przedterminowych wyborów do dziś zdecydowanie osłabł.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Co pewien czas publikowane są najnowsze sondaże wyborcze. Jeden z nich przeprowadziła pracownia Kantar dla „GW”. Z badania wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 32 proc. Tuż za nią znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25 proc. Dwie główne partie utrzymały swoje poparcie w porównaniu do badania z września.

Na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Chęć oddania głosu na partię byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN zadeklarowało 10 proc. ankietowanych. To wynik o dwa punkty procentowe gorszy, niż miesiąc temu, co może być powodem do zmartwień dla lidera młodej partii politycznej.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Z kolei Lewica może liczyć na poparcie wynoszące 7 proc., co stanowi wzrost o 1 pkt proc. Próg wyborczy przekroczyła także Konfederacja, która otrzymała 6 proc. poparcia, co stanowi wzrost o 2 p.p. Progu wyborczego w przeprowadzonym badaniu nie przekroczył Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

Badanie Kantar Public dla „Gazety Wyborczej” przeprowadzono w dniach 8-13 października metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na reprezentatywnej próbie 968 dorosłych Polaków. Preferencje partyjne zbadano wśród 638 osób, które zadeklarowały udział w wyborach.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)