Zapytano Tuska o przeprosiny dla Kaczyńskiego. Zaskakująca odpowiedź szefa PO (wideo)

Donald Tusk i jego przeprosiny dla Jarosława Kaczyńskiego – co na ten temat powiedział lider Platformy Obywatelskiej na ostatniej konferencji prasowej?

Polecamy także: Tego Tusk się nie spodziewał? Mocne pytanie od dziennikarza TVP ws. UE (wideo)

Donald Tusk na wczorajszej konferencji prasowej otrzymał pytanie od dziennikarki dotyczące jego głośnych przeprosin dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego, które pojawiły się na Twitterze aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej. Przeprosiny miały być elementem wykonania warunku, który w radiu RMF FM postawił Jarosław Kaczyński. Mimo wszystko po tej sytuacja nie brak było zdań, że gest ze strony Donalda Tuska nie był szczery. Co na to pytanie odpowiedział Donald Tusk?

We wtorek odbyła się konferencja prasowa Donalda Tuska. Aktualny lider Platformy Obywatelskiej wypowiedział się w jej trakcie przede wszystkim na temat debaty, która tego samego dnia odbyła się w Parlamencie Europejskim. To w jej trakcie przemawiał między innymi szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. Głośno było także za sprawą pytań, które do Donalda Tuska w trakcie spotkania z mediami skierował dziennikarz Telewizji Polskiej – Miłosz Kłeczek.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Pracownik TVP pytał – dlaczego Platforma Obywatelska zohydza Polakom Unię Europejską Polakom, którzy w zdecydowanej większości chcą być w tej unii? Dlaczego Platforma chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej? – pytał Miłosz Kłeczek.

W trakcie konferencji prasowej pojawiło się także pytanie o przeprosiny, które złożył za pośrednictwem mediów społecznościowych Donald Tusk względem Jarosława Kaczyńskiego. Co na to pytanie odpowiedział szef Platformy?

Donald Tusk i przeprosiny dla Jarosława Kaczyńskiego

Donald Tusk w zeszłym tygodniu za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wpis, w którym krótko przeprosił Jarosława Kaczyńskiego. Miał być to warunek do tego, aby obaj politycy mogli stanąć ze sobą twarzą w twarz w politycznej debacie. Mimo wszystko nie brak zdań, że wpis z przeprosinami Donalda Tuska nie był szczery.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Na ten temat polityk był pytany na ostatniej konferencji prasowej.

Dziennikarka zapytała Tuska o to za co przepraszał Jarosława Kaczyńskiego. Dodała przy tym, że zdaniem polityków PiS nie było to szczere.

Powiedział, że jak przeproszę, że jak powiem przepraszam, to się zgodzi na debatę ze mnąmówił Donald Tusk.

Rozumiem, że Pan czuję potrzebę przepraszania, skoro Pan używa słowa przepraszam, więc pytam za co?dopytywała dziennikarka.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Nie mam najmniejszej potrzeby przepraszania Jarosława Kaczyńskiego, ale skoro postawił taki warunek, żeby odbyła się debata, chyba naturalna debata szefów dwóch największych partii – rządzącej i głównej partii opozycyjnej, to mnie nic nie kosztuje, żeby powiedzieć: „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję” i użyłem tych trzech słów, takich dość naturalnych, przynajmniej w moim codziennym językupowiedział szef PO. Jak ocenił, „numer” z przeprosinami się udał.

Numer się udał, bo tak naprawdę sobie pomyślałem: ok, jesteś taki kozak, nie boisz się debaty, to przepraszam, to spróbuj. No ale, jak zawsze, w ostatnich latach okazało się, że coś trzeba mieć takiego, żeby nie pękać przed głównym oponentem, a tutaj tego nie mastwierdził Tusk.

Źródło: RMF FM

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)