Tego Tusk się nie spodziewał? Mocne pytanie od dziennikarza TVP ws. UE (wideo)

Szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk na wtorkowej konferencji prasowej otrzymał dość poważne i mocne pytanie od dziennikarza TVP – Miłosza Kłeczka. Pracownik państwowej telewizji zapytał byłego szefa polskiego rządu między innymi o to „zohydzanie Unii Europejskiej przez Platformę Obywatelską”. W pytaniu padł także wątek prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego.

Całość konferencji prasowej Donalda Tuska trafiła do sieci. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której to Miłosz Kłeczek zadał w swoim stylu pytanie szefowi PO.

Dziś krajowe media żyły przede wszystkim debatą, która odbyła się w Parlamencie Europejskim. W jej tracie głos zabrał między innymi aktualny szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. W związku z dzisiejszymi wydarzeniami głos zabrał szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który spotkał się z mediami i odniósł się do szeroko poruszanego dziś tematu.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach stosunki między polskimi władzami a Unią Europejską do najlepszych nie należą. Dodatkowo ten stan w ostatnim czasie spotęgował niedawny wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego. TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został negatywnie odebrany przede wszystkim przez polską opozycję.

Donald Tusk kontra Miłosz Kłeczek z TVP

Szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk na wtorkowej konferencji prasowej otrzymał dość poważne i mocne pytanie od dziennikarza TVP – Miłosza Kłeczka.

Panie przewodniczący, dzisiaj podczas tej debaty w Parlamencie Europejskim wielokrotnie pojawiło się to hasło „Polexit”. I też w takim szerszym kontekście wielokrotnie było zestawione z pańskim nazwiskiem, które wielokrotnie się tam pojawiłomówił Kłeczek.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Z drugiej strony mamy prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej takich jak Pan Rafał Trzaskowski – wiceszef Platformy, chyba pański bliski przyjaciel, który mówi, że jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE jednoosoby nakazujący zamknięcie kopalni w Turowie, kilka tysięcy osób straci pracę – trzeba taki wyrok wykonać. To jest zohydzanie Unii Europejskiejmówił dziennikarz.

I teraz pytanie – dlaczego Platforma Obywatelska zohydza Polakom Unię Europejską Polakom, którzy w zdecydowanej większości chcą być w tej unii? Dlaczego Platforma chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej? Dlaczego chcecie tego polexitu, o którym dziś była mowa i najważniejsze pytanie, kto był tego inicjatorem? I czy to Pan przewodniczący jest inicjatorem polexitu i zohydzania Unii Europejskiej Polakom?pytał Miłosz Kłeczek.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Wiele się po panu spodziewałem, ale wykracza to nawet poza moją wyobraźnię, tak sformułowana teza. Ale jestem pełen wrażenia dla pańskiej kreatywności i wyobraźni. Trzeba mieć złą wolę, żeby wmówić Polakom, że Platforma jest antyunijna, a PiS i TVP Info walczycie o europejską Polskę. Nie będę komentował tak ewidentnych bzdurodpowiedział Tusk.

Całość rozmowy dziennikarza TVP z szefem PO rozpoczyna się od minuty 10:56 na nagraniu poniżej:

Źródło: YouTube, Onet

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)