Dymisja w rządzie. Minister odchodzi ze swojego stanowiska

Dymisja w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Minister finansów Tadeusz Kościński zrezygnował z zajmowanego przez siebie stanowiska. Wiadomość na ten temat przekazały polskie media, a w tym Polska Agencja Prasowa, która powołała się na słowa Anity Czerwińskiej – rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Wiadomość na temat rezygnacji Tadeusza Kościńskiego została przekazana po spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Tadeusz Kościński to bankowiec oraz urzędnik państwowy. Wykonywał obowiązki podsekretarza stanu kolejno w Ministerstwie Rozwoju (2015–2018), Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (2018–2019) oraz Ministerstwie Finansów (2019). Z kolei w latach od 2019 do 2020 oraz od 2021 minister finansów, w latach 2020–2021 minister finansów, funduszy i polityki regionalnej w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Z informacji podanych przez rzecznik Prawa i Sprawiedliwości – dymisja jest spowodowana wzięciem odpowiedzialności przez Tadeusza Kościńskiego za niedociągnięć w nowych zmianach podatkowych.

Jest to oczywiście podyktowane tym, że minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowychoświadczyła rzeczniczka PiS.

Dymisja w rządzie Zjednoczonej Prawicy

Minister finansów Tadeusz Kościński zrezygnował z zajmowanego przez siebie stanowiska. Wiadomość na ten temat przekazały polskie media, a w tym Polska Agencja Prasowa, która powołała się na słowa Anity Czerwińskiej – rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomość na temat rezygnacji Tadeusza Kościńskiego została przekazana po spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

– Kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji. Do czasu wyłonieniu nowego kandydata funkcję tę będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki – powiedziała polityk, cytowana przez PAP.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Głos na ten temat zabrał także rzecznik rządu.

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał rezygnację Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów. Po przyjęciu dymisji przez Prezydenta Andrzeja Dudę premier będzie tymczasowo pełnił obowiązki ministra finansów do momentu powołania nowej osoby” – poinformował rzecznik rządu.

Źródło: Interia, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)