Zaskakujące słowa Wałęsy: „Odpowiem za to, co nabroiłem”

Lech Wałęsa już w najbliższą środę będzie obchodzić swoje 78 urodziny. Były prezydent Polski oraz dawny lider Solidarności przyszedł dokładnie na świat 29 września 1943 roku w Popowie. Nie ulega wątpliwości, że życie byłej głowy państwa było bardzo ciekawe. W czasach komunizmu w Polsce Wałęsa stał na czele Solidarności. Z kolei po jej upadku w roku 1990 został wybrany przez Polaków na urząd prezydenta Polski.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Mimo wszystko od pewnego czasu Wałęsa zdecydowanie częściej odnosi się do krajowej polityki z boku udzielając na ten temat wywiadów lub publikując posty w swoich mediach społecznościowych. Nie ulega wątpliwości, że w aktualnym układzie politycznym Wałęsie jest bliżej do opozycji niż do rządzącej od 2015 roku Zjednoczonej Prawicy, na której czele stoi Jarosław Kaczyński.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Niedawno głośno było o wyznaniach Lecha Wałęsy na temat swojej kondycji finansowej. Były prezydent nie krył, że w ostatnim czasie pod względem finansów nie było u niego zbyt dobrze. Z powodu panującej sytuacji na świecie w związku z pandemią – Wałęsa nie mógł udzielać wykładów, za które miał otrzymywać honorarium. – Nie wiem, co robić, bo nie mogę latać na wykłady, a muszę jakieś pieniądze zarabiać, bo żona wydaje więcej niż mamy. I nie wiem, jak dalej przeżyję – opowiada rozmowie z „Super Expressem” były prezydent.

Z kolei tuż przed urodzinami polityka ukazał się wywiad, który udzielił dla „Super Expressu”. Padły w nim dość zaskakujące słowa z ust byłego prezydenta kraju.

Lech Wałęsa i rozmowa z „Super Expressem”

Lech Wałęsa już 29 września będzie obchodzić swoje 78 urodziny. W związku z tym były prezydent porozmawiał z dziennikarzami „Super Expressu”. Ze słów byłego lidera Solidarności można wywnioskować, że myśli on sporo o „przyszłym życiu”.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

W dniu urodzin myślę o przejściu na tamten świat i boję się tego przejścia, tego przeskoku na tamten świat… – mówi w rozmowę z „Super Expressem” melancholijnie Lech Wałęsa. I dodaje, nieco gorzko, że po tej „drugiej stronie” może nie być tak wesoło, bo ma swoje za uszami: – Odpowiem za to, co nabroiłem. Czy dużo nabroiłem? Ło panie.. nie chcę się nawet nad tym zastanawiać…kończy Wałęsa.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Być może powodem takiego nastawienia są ostatnie kłopoty zdrowotne byłego prezydenta, o których w sierpniu informowały media.

Źródło: Super Expresswp

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza