Smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiej piłki nożnej

Nie żyje Stefan Żywotko – legendarny polski trener piłkarski, który jest zaliczany do grona tych trenerów z naszego kraju, który poza jego granicami zasłynął ze sporej ilości sukcesów.

Polecamy również: Co prezydent zrobi z „lex Czarnek”? Są nieoficjalne przecieki

W trakcie swojej trenerskiej kariery największe sukcesy odnosił z algierskim klubem JS Kabylie, z którym aż siedem razy sięgnął po krajowy tytuł mistrza. Będąc trenerem JS Kabylie dwukrotnie wygrywał Afrykańską Ligę Mistrzów.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Stefan Żywotko na stronie poświęconej jego osobie na Wikipedii jest określany mianem najbardziej utytułowanego za granicą polskiego szkoleniowca.

Wszystko to za sprawą prowadzenia w latach 1977 do 1991 algierskiej drużyny JS Kabylie. Z kolei w Polsce Stefan Żywotko był odpowiedzialny za szkolenie takich drużyn piłkarskich, jak Arkonia Szczecin (1956–1964 oraz ponownie od 1970–1972), Pogoń Szczecin (1965–1969), Warta Poznań (1973–1974) oraz także Arka Gdynia (1975–1976).

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Życiowa przygoda Stefana Żywotko to jednak nie tylko kariera trenerska, lecz także zawodnicza. Żywotko był związany jako czynny piłkarz z takimi drużynami jak LKS Zniesieńczanka, Garbarnia/Siła Lwów, Spartak Lwów oraz także MKS/Gwardia Szczecin.

Nie żyje Stefan Żywotko

Stefan Żywotko to legendarny polski trener piłkarski, który jest zaliczany do grona tych trenerów z naszego kraju, który poza jego granicami zasłynął z dość znaczących sukcesów, a w szczególności w Afryce.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W trakcie swojej trenerskiej kariery największe triumfy odnosił z algierskim klubem JS Kabylie, z którym aż siedem razy zdobył tytuł mistrza kraju. Również za sterami tej drużyny dwukrotnie wygrywał Afrykańską Ligę Mistrzów oraz raz puchar kraju.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Miesiąc temu w wywiadzie dla Interii trener mówił o życiu w Algierii.

Sucho, ciepło, jak we Lwowie latem. Służyło mi to. Nie to co ta zmienna pogoda w Szczecinie. Co do mojego długiego życia, to prawdopodobnie geny, ale trzeba się też odpowiednio prowadzićmówił nam.

Stefan Żywotko miał 102 lata.

Źródło: Wikipedia, Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)