Co prezydent zrobi z „lex Czarnek”? Są nieoficjalne przecieki

Co prezydent zrobi z „lex Czarnek”? Według przecieków opublikowanych przez dziennikarzy Wirtualnej Polski wynika, że głowa państwa z decyzją na ten temat ma zwlekać do ostatniej chwili.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Andrzej Duda ma mieć zastrzeżenia do tej ustawy, lecz skorzystanie z prawa weta w tej sytuacji mogłoby być bardzo ryzykowane dla całego obozu – tak twierdzą osoby ze Zjednoczonej Prawicy. Czy „lex Czarnek” podzieli los „lex TVN”?

Z informacji Wirtualnej Polski wynika także, że prezydent całą sprawę ma traktować bardzo poważnie. Decyzja głowy państwa w tej sytuacji ma zapaść samodzielnie. Namowy małżonki Andrzeja Dudy, czy podszepty ze strony partii mają nie mieć tu nic do rzeczy – tak twierdzi źródło Wirtualnej Polski.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Żarty na bok. Prezydent traktuje tę sprawę poważnie, a decyzje podejmuje samodzielnie. Namowy małżonki czy podszepty ze strony partii nie mają tu nic do rzeczymówi źródło portalu.

Wirtualna Polska zapytała także o zarys sytuacji osobę z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy. Z jego słów wynika, że Andrzej Duda ustawę może zarówno zawetować, lecz także może podjąć decyzję o tym, aby ją podpisać. Jego zdaniem prezydent w tej sprawie jeszcze nie podjął decyzji.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Prezydent może zawetować „lex Czarnek”. Ale może też podpisać. Nikt tego nie wie. Moim zdaniem on sam nie podjął jeszcze decyzji – mówi nam rozmówca z otoczenia Andrzeja Dudy.

Jak dodaje: – W sprawie „lex TVN” prezydent sugerował wprost: będzie weto. Tu takich czytelnych sugestii nie ma.

Co prezydent zrobi z „lex Czarnek”?

Z pewnością wielu polityków Zjednoczonej Prawicy, a w tym minister Przemysław Czarnek czekają na werdykt, który ma podjąć prezydent Andrzej Duda w sprawie „lex Czarnek”. Jak wyżej pisaliśmy powołując się na informacje „wp” – nic na ten moment nie jest do końca pewne. Być może sam prezydent jeszcze nie wie, jak w tej sytuacji postąpić.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wirtualna Polska przytacza także słowa osoby z wąskiego otoczenia Andrzeja Dudy. Z jego słów wynika, że prezydent jest zawiedziony, ponieważ liczył na to, że głowa państwa uwzględni jego poprawki.

– Prezydent jest średnio nastawiony do „lex Czarnek”. Liczył, że minister uwzględni jego poprawki do ustawy, również sugerowane przez Agatę. Nie uwzględnił. Jest więc rozczarowany postawą Czarnka i procedowaniem ustawypowiedział informator dziennikarzy Wirtualnej Polski.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)