Wyniki sondażu wyborczego. PiS oddala się KO

Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że wciąż na pierwszym miejscu jest Zjedmoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

W dodatku „wp” dodaje, że różnica między opcją rządzącą a drugim w kolejności KO zwiększyła się na korzyść Zjednoczonej Prawicy.

Wspomniana Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska tym razem odnotowała spadek poparcia, co dodatkowo wpłynęło na niekorzystną zmianę różnicy między KO i ZP patrząc z perspektywy tej pierwszej opcji politycznej.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, która to odnotowała minimalny wzrost poparcia w badaniu pracowni United Surveys. Zmiany zaszły tuż za podium. Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja, która dzięki wzrostowi poparcia wyprzedziła Lewicę, która z kolei odnotowała spadek poparcia.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Poniżej progu wyborczego znalazło się Porozumienie Jarosława Gowina oraz także Agrounia.

Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Najnowszy sondaż wyborczy United Surveys. Na pierwszym miejscu z wynikiem 33.1 proc. jest Zjednoczona Prawica z PiS na czele. Poparcie dla opcji rządzącej wzrosło (wcześniej 32.3 proc.). Dalej jest Koalicja Obywatelska, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa Platforma Obywatelska. KO w tym badaniu uzyskało 25.1 proc. Jest to spadek (wcześniej 27.2 proc.).

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała tym razem 11.7 proc. (wzrost o 0.5 pkt. proc.). Czwarta jest Konfederacja z 8.5 proc. (poprzednio 6.8 proc.). Czwarta jest Lewica z 5.8 proc. (poprzednio 7 proc.). Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z 5.2 proc. (poprzednio 6.5 proc.).

Do Sejmu nie weszłaby Agrounia – 0.6 proc., oraz także Porozumienie Jarosława Gowina – 0 proc. Odpowiedzi „nie wiem” udzieliło 10 proc. ankietowanych.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)