Najnowszy sondaż. Zmiana poparcia PiS oraz KO

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy także: Szokująca wiadomość. Kolejna śmierć polskiego żołnierza

Tuż za formacją rządzącą jest Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. W przeprowadzonym badaniu tylko dwa ugrupowania odnotowały delikatny wzrost poparcia.

Polecamy także: Kukiz wściekły. Skierował mocne słowa nt. TVN w Sejmie (wideo)

Poza podium znalazła się Konfederacja, która w przeprowadzonym badaniu osiągnęła czwarty wynik. Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe oraz także Kukiz’15 i Porozumienie Jarosława Gowina znalazły się poniżej progu wyborczego, który umożliwia wejście do Sejmu.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

W ostatnim czasie w krajowej polityce ma miejsce wiele wydarzeń. Opozycja bardzo aktywnie podnosi temat dotyczący inwigilacji przy użyciu „pegasusa”. W mediach poruszana jest także sprawa szefa Najwyższej Izby Kontroli – Mariana Banasia. Ważnym tematem jest także sytuacja na Ukrainie w związku z prawdopodobieństwem ataku na ten kraj ze strony Federacji Rosyjskiej.

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Jak wyglądają wyniki badania poparcia dla ugrupowań politycznych? Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes przynosi nam na ten temat nowe wiadomości. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwości. Opcja rządząca odnotowała delikatny wzrost poparcia i teraz ma 35 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.).

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Na KO w tym badaniu swój głos zdecydowało się oddać 28 proc. respondentów. Oznacza to również wzrost poparcia o 1 pkt. proc. więcej niż to miało miejsce poprzednio. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 11 proc., co oznacza spadek o 1 pkt. proc.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Tuż za podium znalazła się Konfederacja. W tym badaniu sojusz Ruchu Narodowego, środowiska Janusza Korwin-Mikkego oraz także Grzegorza Brauna otrzymał 10 proc. Jest to spadek o 1 pkt. proc. Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Lewica z 8 proc. Jest to spadek o 2 pkt. proc.

Poza progiem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z 3 proc. poparcia (bez znian). Również notowania Kukiz’15 nie uległy zmianie – 2 proc. 1 proc. badanych wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina; poprzednio było to 1 proc.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)