Najnowszy sondaż wyborczy. Opozycja ma powody do zadowolenia?

Najnowszy sondaż IBRiS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Tuż za formacją rządzącą jest Koalicja Obywatelska, której strata do pierwszego miejsca zmniejszyła się. Trzecie miejsce tradycyjnie w ostatnim czasie przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Poza podium, lecz powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Lewica, Konfederacja oraz także Polskie Stronnictwo Ludowe.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

W polskiej polityce w ostatnim czasie wydarzyło się wiele. Cały czas, lecz z mniejszym impetem jest omawiana sytuacja mająca na granicy Polski z Białorusią. Szeroko komentowana jest także sprawa dotycząca afery wynikłej wokół ministra sportu Łukasza Mejzy.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Nie bez komentarzy obyły się także ostatnie wydarzenia, w których brała udział liderka Strajku Kobiet – Marta Lempart. Z kolei pod koniec ubiegłego tygodnia ponownie poryszono temat dotyczący nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która zwana jest także jako „lex TVN”.

Najnowszy sondaż IBRiS

Obóz rządzący wzmaga się w ostatnim czasie z wieloma problemami. Opozycja głośno mówi o inflacji, która idzie do góry, co ma przełożenie na ceny. Mimo wszystko w znaczącej liczbie sondaży Prawo i Sprawiedliwość może cieszyć się poparciem powyżej 30 proc.

Z najnowszego sondażu IBRIS wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w tym badaniu otrzymała 30.8 proc. Dalej jest Koalicja Obywatelska z poparciem wynoszącym 24.1 proc. Trzecie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w tym badaniu otrzymała 10.1 proc.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Dalej poza podium jest Lewica, która w omawianym badaniu otrzymała 7.8 proc. Tuż za nią jest Konfederacja. Na sojusz Ruchu Narodowego, środowiska Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna swój głos chciałoby oddać 6.3 proc. uczestników badania. Próg wyborczy przekracza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy w tym badaniu otrzymali 5.9 proc.

IBRiS wskazał także 15 proc. niezdecydowanych. Z kolei deklarowana frekwencja miałaby wynieść 49.2 proc.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy