Najmowszy sondaż: Kolosalna przewaga PiS. Problemy KO

Najnowszy sondaż wyborczy IBSP dla portalu StanPolityki.pl. Wynika z niego, że Prawo i Sprawiedliwość nie tylko jest liderem, lecz w dodatku ma bardzo dużą przewagę nad drugą Koalicją Obywatelską, która przy wzroście notowań PiS zalicza dodatkowo spadek swojego wyniku.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Podium tradycyjnie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Próg wyborczy przekraczają jeszcze dwa ugrupowania polityczne.

Poza podium ze sporą stratą do trzeciego miejsca znalazła się Konfederacja (Partia Korwin, Ruch Narodowy, Korona). Ponad progiem wyborczym znalazła się jeszcze Lewica.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

W sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych poniżej progu wyborczego znalazła się AgroUnia oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania IBSP dla portalu StanPolityki.pl? Kto zyskał i kto tym razem stracił?

Najnowszy sondaż wyborczy IBSP

W najnowszym sondażu IBSP na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które od 2015 roku rządzi w Polsce. Formacja Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 40.68 proc. Dla PiS oznacza to wzrost o 6.05 punktów procentowych w porównaniu do poprzednich badań.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna otrzymała 22.61 proc. Dla KO oznacza to spadek o 3,73 punkty procentowe. Tym samym różnica między pierwszym a drugim miejscem jest zdecydowanie widoczna.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN cieszy się wynikiem 16.95 proc. Dla PL2050 oznacza to wzrost o 2,07 punkty procentowe.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Poniżej podium jest Konfederacja, której poparcie wynosi 6.94 proc. Dla formacji tworzonej przez Ruch Narodowy, Partię Korwin i Koronę oznacza to spadek o 2,02 punkty procentowe. Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica z wynikiem 5,53 proc. (spadek o 2 p.p. w porównaniu z badaniem IBSP na początku lutego).

Poniżej progu wyborczego znalazła się AgroUnia Michała Kołodziejczaka, która uzyskała 4,17 proc. (wzrost o 0,51 p.p.). Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe (Koalicja Polska) z wynikiem 2,82 proc. (spadek o 0,65 p.p.).

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)