Premier Morawiecki grzmi w PE. Mocne słowa nt. Donalda Tuska (wideo)

Dziś szef rządu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie, która miała miejsce w Parlamencie Europejskim. W trakcie swojego wystąpienia premier odniósł się między innymi do aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska, który w latach 2007-2014 wykonywał obowiązki szefa polskiego rządu.

Nie ulega wątpliwości, że stan relacji między Polską a Unią Europejską w ostatnich latach do najlepszych nie należy. W dodatku słabe już nastroje między władzami Polski i Unii Europejskiej osłabiła ostatnia sytuacja związana z wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Polecamy także: Mazurek bezlitosny dla Schetyny ws. Tuska. Wybuchł śmiechem po tych słowach (wideo)

Trybunał Konstytucyjny na mocy posiadanych kompetencji przeprowadził ocenę zgodności z polską ustawą zasadniczą wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Postępowanie Trybunału to skutek złożonego wniosku przez szefa polskiego rządu – Mateusza Morawieckiego. W związku z tym TK stwierdziło niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską konstytucją. Werdykt Trybunału został negatywnie odebrany przede wszystkim przez część opozycji prounijnej.

Polecamy również: Nowy sondaż: PiS i długo nic. Donald Tusk nie będzie zadowolony

Niedługo po wyroku Trybunału Konstytucyjnego na ulicach wielu polskich miast, a w tym także Warszawy – odbyły się manifestację. Jednym z ich głównych celów było przede wszystkim ukazanie prounijnych nastrojów i zaniepokojenia z powodu wyroku polskiego TK.

Mateusz Morawiecki na debacie w PE

Dziś szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki przemawiał w Parlamencie Europejskim. W swojej wypowiedzi premier odniósł się między innymi do aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej, a byłego premiera Donalda Tuska. Co powiedział premier?

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Słyszę, ze wyroki sądowe są pisane na polityczne życzenie. Proszę mi pokazać jeden taki wyrok. Jeden, który był pisany na polityczne życzenie! A mogę państwu powiedzieć, że koledzy z Platformy Obywatelskiej, z partii EPP właśnie odpowiadają za taki grzech. Bo słynna jest sprawa z czasów rządów Tuska, kiedy wykonany został telefon do sędziego sądu okręgowego, który w taki sposób zareagował, żeby napisać ten wyrok na polityczne życzenie. Taka jest prawda o tamtych czasach – grzmiał z mównicy w Strasburgu.

W swojej przemowie polityk zwrócił się bezpośrednio do polskich eurodeputowanych.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

W wypowiedziach moich polskich kolegów przebrzmiewała taka nuta mi całkowicie obca. Że wstydzą się za Polskę, że mają kompleksy związane z tym, że rządzi PiS. Drodzy państwo, ja jestem dumny z Polski, dumny z tego, co udało nam się osiągnąć, dumny z tego, ile razem zrobiliśmy dla Polski – zadeklarował.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)