Bezprecedensowa decyzja polskich władz ws. Ukrainy. Tego mało kto się spodziewał

Szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki oraz także wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych Jarosław Kaczyński razem z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janšą wybierają się dziś do Kijowa jako reprezentanci Rady Europejskiej na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem.

Wyjazd miał zostać przeprowadzony z wcześniejszym porozumieniem z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Celem wizyty ma być przede wszystkim potwierdzenie jednoznacznego poparcia UE dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego – takie stanowisko zawarto w komunikacie.

Wojna na Ukrainie już niedługo przekroczy trzy tygodnie. Działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się 24 lutego z samego rana od ataku na Ukrainę przez wojsko Federacji Rosyjskiej.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Od samego początku Ukraińcy stawiają bardzo silny opór względem agresora. Solidarność z walczącą Ukrainą płynie z wielu stron świata, a w tym także ze strony Polski oraz Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński jadą na Ukrainę

Wojna na Ukrainie trwa już prawie trzy tygodnie. Sytuacja na terytorium naszego wschodniego sąsiada poruszyła cały świat. Zdecydowane kroki postanowiła podjąć między innymi administracja Stanów Zjednoczonych.

Wsparcie dla Ukrainy wyraziła także Polska oraz Unia Europejska. Dziś między innymi premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o wizycie w Kijowie.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Dziś, w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarnośćnapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę.” Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominany na całym świecieczytamy w publikacji szefa polskiego rządu.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Udajemy się tam w porozumieniu i koordynacji z Unią Europejską i jej najważniejszymi przedstawicielami – szefem Council of the European Union Charles MICHEL, szefową European Commission Ursulą von der Leyen oraz United Nations. – czytamy.

Źródło: Facebook, Onet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)