Jakubiak prosto z mostu o Tusku: „Uważam, że Donald Tusk był…”

Marek Jakubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił odnieść się do Donalda Tuska i jednocześnie ocenić w krótkim wpisie jego poczynania na stanowisku premiera polskiego rządu. Co dokładnie napisał były poseł z ramienia Kukiz’15?

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Donald Tusk powrócił do krajowej polityki na początku lipca ubiegłego roku. Od razu były szef polskiego rządu przejął stery nad swoją dawną partią, a więc Platformą Obywatelską, która przed jego powrotem borykała się z wieloma problemami.

Aktualnie jednym z głównych celów Donalda Tuska jest przede wszystkim zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością w zbliżających się coraz większymi krokami wyborami, które odbędą się już w następnym roku.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Na ten moment zdecydowanym faworytem do wygranej jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. W sondażach na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska,  która zdecydowanie umocniła się na tej pozycji i zdystansowała się od Polski 2050 Szymona Hołowni, która jeszcze przed powrotem Donalda Tuska potrafiła zdetronizować KO z drugiego miejsca. Wiele się jednak w tym aspekcie zmieniło od momentu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

Marek Jakubiak o Donaldzie Tusku na Twitterze

Działania Donalda Tuska prowadzą przede wszystkim w kierunku odbudowania pozycji Platformy Obywatelskiej i wygranej z Prawem i Sprawiedliwością w wyborach 2023 roku.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Jednak jak to często w polityce bywa – nie wszyscy chcieliby, aby tego typu scenariusz doszedł do skutku. Donald Tusk prócz swoich zwolenników ma także przeciwników, dla których jego powrót do sterów władzy jest odbierany w kategoriach koszmaru. Wśród nich być może jest Marek Jakubiak.

Były poseł z ramienia Kukiz’15 zamieścił wpis na Twitterze, w którym odniósł się do Donalda Tuska. Polityk napisał w nim między innymi, że jego zdaniem Donald Tusk był „najgorszym premierem w historii Polski”. Wpis polityka stał się bardzo popularny w sieci. Jednak nie wszystkim przypadł do gustu.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Uważam, że @donaldtusk był najgorszym premierem w historii Polski a do tego był szkodnikiem! A teraz wyleje się Czajkanapisał Marek Jakubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)