Wałęsa przyznał się do kłamstwa. „Żadna z powyższych okoliczności nie miała miejsca”

Były prezydent i lider Solidarności – Lech Wałęsa przeprosił i przyznał się do kłamstwa na temat działacza opozycji antykomunistycznej Henryka Jagielskiego. W ten sposób była głowa państwa zrealizował wyrok sądu, który zapadł w 2020 roku. Z kolei treść przeprosin z podpisem Lecha Wałęsy w niedzielę za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował dziennikarz Cezary Gmyz.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Lech Wałęsa to jedna z głównych postaci, która jest kojarzona w Polsce oraz także na świecie z upadkiem komunizmu. Mimo wszystko wokół przyszłości byłego prezydenta w ostatnich latach powstało wiele pytań i wątpliwości. Z kolei sam Lech Wałęsa niejednokrotnie podkreśla, że stwierdzenia sugerujące jego współpracę ze służbami w czasach PRL nie są prawdą.

Lech Wałęsa przeprosił

Były prezydent i lider Solidarności – Lech Wałęsa publicznie przeprosił i przyznał się do kłamstwa na temat działacza opozycji antykomunistycznej Henryka Jagielskiego. W ten sposób były lider Solidarności zrealizował wyrok sądu z ubiegłego roku.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Treść przeprosin z podpisem Lecha Wałęsy za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował dziennikarz Cezary Gmyz.

Przepraszam pana Henryka Jagielskiego za bezprawne pomówienie w dniu 20 stycznia 2017 r. podczas konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Sprzeczne narracja. Historia powojennej Polski” o to, że: był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, w latach pięćdziesiątych zawarł tajne, antykomunistyczne przymierze z dwoma kolegami, w którym miała obowiązywać zasada, iż w przypadku zdrady jednego z członków przymierza członek zdradzony był uprawniony do wykonani na nim wyroku śmierci oraz że obecnie pozostali członkowie tego przymierza zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc w wykonaniu takiego wyroku wobec Henryka Jagielskiego”pisze Wałęsa.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Żadna z powyższych okoliczności nie miała miejsca, nie byłem uprawniony do formułowania tego typu twierdzeń. Wyrażam głębokie ubolewanie, że w ten sposób naruszyłem dobre imię Henryka Jagielskiego” – dodał Wałęsa.

Lech Wałęsa i jego stan zdrowia

Lech Wałęsa nie od dziś jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Były prezydent szczególnie upodobał sobie portal społecznościowy Facebook. To tam niedawno poinformował swoich sympatyków o wizycie w szpitalu. Jak się okazało powodem całej sytuacji okazały się być u byłego lidera Solidarności problemy dotyczące stopy cukrzycowej. Z kolei już 23 sierpnia portal Wprost poinformował, że były prezydent wraca do zdrowia. Można to również wywnioskować po ponownej aktywności Lecha Wałęsy w mediach społecznościowych.

Źródło: Twitter, wPolityce

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź