Szokujące słowa Nitrasa o katolikach. Mocna odpowiedź Czarnka (wideo)

Sławomir Nitras w trakcie Campus Polska Przyszłości wypowiedział się na temat katolików w Polsce. Słowa aktualnego posła Platformy Obywatelskiej odbiły się głębokim echem i wywołały falę licznych komentarzy na ten temat. Jeden z nich za pośrednictwem mediów społecznościowych zamieścił minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek. Co na słowa Sławomira Nitrasa odpowiedział nauczyciel akademicki KUL?

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

W ostatni piątek w Olsztynie rozpoczął się Campus Polska, który ma trwać przez pięć dni. Jest to projekt tworzony przez prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego oraz związane z nim środowisko. W piątek uczestnicy mogli być świadkami debaty między Donaldem Tuskiem a Rafałem Trzaskowskim. Z kolei w sobotę gościem wydarzenia był marszałek Senatu – Tomasz Grodzki. Rozmowę z nim prowadził Sławomir Nitras. W pewnym momencie ze sceny padło pytanie, czy po ewentualnej wygranej w wyborach wprowadzą rozdział Kościoła od państwa.

Sławomir Nitras na Campus Polska Przyszłości

Campus Polska Przyszłości rozpoczął się w ostatni piątek. Na wydarzeniu, które było bardzo mocno promowane przez Rafała Trzaskowskiego pojawił się między innymi marszałek Senatu – Tomasz Grodzki. Na samym początku rozmowę z prowadził poseł Platformy Obywatelskiej – Sławomir Nitras. Następnie politycy prowadzili dialog z uczestnikami wydarzenia. W pewnym momencie jeden z uczestników zadał pytanie o to, czy w razie wygranej w wyborach zostanie wprowadzony rozdział Kościoła od państwa. Na ten temat wypowiedział się Sławomir Nitras, a jego słowa wywołały sporą falę kontrowersji.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Za naszego życia dojdzie do tego, że katolicy w Polsce staną się realną mniejszością i muszą nauczyć się z tym żyć. Dobrze, żeby to się stało w sposób niegwałtowny, racjonalny, a nie zasadzie pewnej zemsty. Na zasadzie: to jest uczciwa kara, za to, co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zdarzymówił Nitras.

Do słów polityka za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się między innymi minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Maski opadły całkowicie. Jeden z głównych celów PO i jej starego (nowego) szefa jest zupełnie oczywisty: dechrystianizacja Polski na wzór tego co się dzieje na Zachodzie. Kto wam to zlecił? – napisał Przemysław Czarnek.

Na słowa Sławomira Nitrasa zaregował także Bartłomiej Sienkiewicz na Twitterze

Niedopuszczalna i niemądra wypowiedź @SlawomirNitras . Wyznawców żadnej religii nie wolno „piłować”. To oczywistość naszej cywilizacji. Jestem przekonany, że @trzaskowski_ , gospodarz tego spotkania, nie podziela takich poglądównapisał polityk.

 

Źródło: Polsat News, wp, Gazeta

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź