Kuriozalny wpis Jachiry o Polsce. Mocna riposta wiceministra

Klaudia Jachira – posłanka Koalicji Obywatelskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do aktualnego sporu między Polską a Unią Europejską w związku z kopalnią Turów.

Klaudia Jachira to jedna z najbardziej kontrowersyjnych posłanek bieżącej kadencji Sejmu. Polityk z ramienia Koalicji Obywatelskiej zasłynęła ze swoich bardzo barwnych oraz oryginalnych przemówień w Sejmie oraz wpisów publikowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeden z najnowszych z nich dotyczy sporu między Polską a Czechami.

Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Spór z Czechami

Temat sporu między Polską a Czechami jest w ostatnim czasie gorąco poruszany w mediach. Sprawa nabrała największego rozgłosu po decyzji wydanej w jej przedmiocie przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE zobowiązało w piątek Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia sprawy. W Trybunale jest rozpatrywane postępowanie przeciwko Polsce z inicjatywy Czech. Główną przyczyną podnoszoną w pozwie jest negatywny wpływ kopalni na regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych.

Polecamy również przeczytać artykuł: Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

Polskie władze muszą zastosować się do środka tymczasowego Trybunału Sprawiedliwości UE nakazującego Polsce natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu wydania prawomocnego wyroku. Komisja będzie monitorować wykonanie wydanego nakazupowiedziała w RMF FM rzecznika Komisji Europejskiego Viviane Loonela.

Polecamy także: Porwanie cywilnego samolotu. Mocne słowa premiera Morawieckiego

Klaudia Jachira na Twitterze o sporze między Polską a Czechami

Polecamy również: Polak zadał Bidenowi niewygodne pytanie o Nord Stream. Prezydent USA odpowiedział (wideo)

Do sporu za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się posłanka Koalicji Obywatelskiej – Klaudia Jachira.

Jakie to szczęście, że za sąsiadów mamy Czechów. Wyobrażacie sobie, co by się działo, gdyby tak Polska graniczyła z Polską?napisała na Twitterze Klaudia Jachira.

Polecamy również: Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

Na jej wpis zaregował wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik.

„W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską…” ks. Adam Czartoryski – napisał.

Źródło: Twitter,  DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli