Polak zadał Bidenowi niewygodne pytanie o Nord Stream. Prezydent USA odpowiedział (wideo)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden został zapytany przez korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie Marka Wałkuskiego o temat dotyczący budowy Nord Stream 2. Jak na to pytanie odpowiedział nowy prezydent Stanów Zjednoczonych?

Joe Biden to nowy prezydent Stanów Zjednoczonych. Inauguracja rządów 46. prezydenta USA rozpoczęła się 20 stycznia. Wcześniej w przeprowadzonych wyborach prezydenckich Joe Biden pokonał kandydata republikanów oraz dotychczasowego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa.

Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden pytany o Nord Stream 2

Nord Stream 2 to jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów realizowany na Starym Kontynencie. Jest on najbardziej krytykowany przez Polskę oraz także kraje bałtyckie. Gazociąg jest oceniany w kategoriach przedsięwzięcia politycznego, które ma na celu ominięcie Polski i krajów bałtyckich jako krajów tranzytowych. Z tego właśnie względu Polska wraz z państwami bałtyckimi jest przeciwna temu, aby prace nad Nord Stream 2 zostały zrealizowane. W dyskusji podnosi się także ryzyko uzależnienia krajów Europy Zachodniej od jednego źródła gazu.

Na ten temat prezydentowi Stanów Zjednoczonych pytanie zadał korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski. Polak zapytał polityka, dlaczego pozwala Niemcom i Rosji kontynuować budowę Nord Stream 2.

Jego budowa była prawie zakończona gdy objąłem urząd i nałożenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji z Europą – odparł Biden.

Polecamy również przeczytać artykuł: Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

Poza tym to nie jest tak, że mogę pozwolić na coś Niemcom albo nie. Byłem przeciwny Nord Stream 2 od samego początku, ale gdy objąłem urząd, gazociąg był prawie ukończony i wprowadzenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji europejskich – mówi na nagraniu przywódca Stanów Zjednoczonych.

Źródło: DoRzeczy, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli