Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

Robert Lewandowski od wielu lat gra w niemieckiej lidze – Bundeslidze. Polak to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Świadczą o tym przede wszystkim liczby, które potrafi generować kapitan reprezentacji Polski. W tym sezonie Polak pobił rekord ligi naszych zachodnich sąsiadów. Przez prawie pół wieku najwięcej bramek w historii Bundesligi strzelił Gerd Mueller. Robert Lewandowski rezultat strzelecki Niemca wyrównał, a w ostatni weekend dodatkowo poprawił o jednego gola. Można by było się spodziewać jeszcze jednego wyróżnienia dla Polaka po tym sezonie. Jednak ono przypadło innemu zawodnikowi.

Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Robert Lewandowski bez nagrody

Robert Lewandowski w tym sezonie dokonał wręcz niemożliwego. Polak w 29 spotkaniach Bundesligi trafił 41 razy do bramki rywali i odnotował 7 asyst. Liczby bez wątpienia robią duże wrażenie. Mogłoby się wydawać, że w tej sytuacji kapitan reprezentacji Polski zostanie uznany najlepszym zawodnikiem zakończonego niedawno sezonu Bundesligi.

Tak jednak się nie stało. Okazuje się, że większym uznaniem wśród niemieckich kibiców cieszy się Haaland. Norweski napastnik w zakończonym sezonie strzelił o 14 goli mniej od polskiego snajpera. Z kolei jego klub zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Pomimo tego fani, głosując na najlepszego piłkarza sezonu, wskazali właśnie na niego, a nie na Roberta Lewandowskiego. Część kibiców nie kryło w tej sprawie żalu, a wręcz rozczarowania z powodu ostatecznego werdyktu. Nie brakowało zdań, że Lewandowski bijąc rekord bramek Gerda Muellera powinien otrzymać to wyróżnienie.

Polecamy również: Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

Robert Lewandowski zakończony sezon niemieckiej Bundesligi zakończył z dorobkiem 29 spotkań, w których zdobył 4q bramek oraz 7 asyst. Z kolei w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów Polak zagrał w 6 meczach i trafił 5 razy do siatki.

Źródło: Wprost, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli